یک فعال و تحلیلگر سیاسی گفت: همه دنیا فهمیدند اگر جمهوری اسلامی اراده کند می‌تواند اسرائیل را دچار چالش‌های عمیق کند.

مقامات اسرائیلی سرگردان‌اند و قدرت تصمیم‌گیری ندارند
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: وضعیت رژیم صهیونیستی بیش از همیشه ناپایدار است و مقامات این رژیم عملا نمی‌دانند برای احیای حیثیت از بین‌رفته‌شان متعاقب حمله ایران باید چه کار کنند.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا، فعال و تحلیلگر سیاسی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «آنچه مسلم است این تشتت و اختلاف آراء در بی مقامات صهیونیستی آشکار است. همه آنها ترسی از عکس‌العمل بعدی ایران دارند. واقعیت این است که فضای امنیتی اسرائیل شکسته شد. قدرتمندترین کشورهای دنیا آمدند به میدان از جمله آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان همه به میدان آمدند و توانستند فقط موضع تدافعی بگیرند. این چیز کمی نیست. اینها می‌گفتند هر گونه پرنده اعم از موشک و پهپاد از خاک ایران نمی‌تواند بیرون آید اما موشک‌ها و پهپادهای ایران تلاویو را نشانه گرفت و به آنجا رسید. 200 تا 300 موشک بالستیک و کروز و پهپاد عدد کمی نیست».

او ادامه داد: «آمریکا می‌گوید به هیچ وجه در حمله شرکت نمی‌کنیم زیرا اگر ورود کند از نظر قواع بین‌المللی به عنوان متجاوز شناخته می‌شود. اروپا هم همین را می‌گوید اما از آن سو می‌گویند اگر ایران پاسخ بدهد ما وارد می‌شویم. کاملا آشکار است که به شدت دچار تناقض‌گویی شده‌اند. زدن ناگهانی، جواب ناگهانی دارد. اینها سرگردان‌ شده‌اند و نمی‌توانند تصمیم بگیرند. اینکه می‌گویند می‌توانیم در یک روز و حتی یک ساعت در چندین جبهه بجنگیم مشخص شد همه‌اش ادعا بود و حالا می‌گویند به زودی به رفح حمله نمی‌کنیم».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «جمهوری اسلامی بهترین کاری که اکنون انجام می‌دهد حفظ خودسردی خود است و اگر اسرائیل تحرکی انجام داد، پاسخش را با تمام توان بدهد».

یوسفیان‌ملا در پایان گفت: «اسرائیل حساب می‌کند که ضربه شدیدی نخوردیم و حمله ایران تلفاتی نداشت اما مسئله این است که اقتدار گنبد آهنین آنها در هم شکسته شد و همه دنیا فهمیدند اگر جمهوری اسلامی اراده کند می‌تواند اسرائیل را دچار چالش‌های عمیق کند».