رئیس انجمن همبستگی فرانسه و فلسطین در ایکس نوشت: پلیس آمریکا برای آنکه اجازه دهد نسل‌کشی در غزه به آرامی ادامه یابد، ظرف حدود 10 روز دست‌کم ۹۰۰ دانشجو را بازداشت کرده است.

حمله پلیس آمریکا به دانشگاه تگزاس
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رئیس انجمن همبستگی فرانسه و فلسطین در ایکس نوشت: پلیس آمریکا برای آنکه اجازه دهد نسل‌کشی در غزه به آرامی ادامه یابد، ظرف حدود 10 روز دست‌کم ۹۰۰ دانشجو را بازداشت کرده است.

توفیق تاهانی، رئیس انجمن همبستگی فرانسه و فلسطین در صفحه کاربری خود در ایکس نوشت: پلیس آمریکا برای آنکه اجازه دهد نسل کشی در غزه به آرامی ادامه یابد، ظرف حدود ده روز دستکم ۹۰۰ دانشجو را بازداشت کرده است.

پلیس در دانشگاه تگزاس در شهر آستِن معترضان حامی را یک به یک بازداشت کرد.

ماموران دست‌های این معترض را بستند و در حالی که فریاد می‌کشید او را کشان کشان از محل اردوی اعتراضی بیرون کشیدند و با خود بردند.

مسئولان دانشگاه می‌گویند تظاهرکنندگان به دستور‌های مکرر آنها بی اعتنایی کرده اند و گمان می‌رود بیشتر معترضان وابسته به دانشگاه نیستند.

از زمان شروع اعتراضات به جنگ غزه در محوطه دانشگاه‌های آمریکا تاکنون بیش از هزار نفر دستگیر شده اند. در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس صد‌ها دانشجو در حمایت از اعتراضات کلاس‌های درک را ترک کردند.

سازمان ملل در واکنش به بازداشت دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاه های آمریکا گفت: ما همیشه اعلام کرده ایم که حامی آزادی بیان و برگزاری مسالمت آمیز اعتراضات هستیم.

اینجا صد‌ها دانشجو هستند که نمی‌توانند وارد محل اردوی اعتراضی شوند. برای همین تلاش می‌کنند به یکی از ساختمان‌های محوطه دانشگاه نفوذ کنند.پ

یکی از مقامات دانشگاه کلمبیا به تظاهرکنندگان گفت دانشگاه با سلب سرمایه گذاری از اسرائیل موافقت نخواهد کرد و آنها باید تا امروز (دوشنبه به وقت محلی) محل اردوی اعتراضی را ترک کنند، در غیر این صورت تعلیق خواهند شد.

حمله پلیس آمریکا به دانشگاه تگزاس

پلیس آمریکا به دانشگاه تگزاس یورش برد و ده‌ها تظاهرکننده حامی فلسطین را دستگیر کرد.

پلیس ایالت تگزاس، مجهز به تجهیزات شبه نظامی سنگین، به دانشگاه تگزاس در آستین یورش برد تا اردوگاه دانشجویی را در همبستگی با فلسطین جمع آوری کند.

جی هارتزل، رئیس دانشگاه تگزاس در آستین نیز موضع شدیدی نسبت به اعتراضاتی که در دانشگاه‌های سراسر ایالات متحده به راه افتاده، اتخاذ کرد. این موضع رئیس دانشگاه تگزاس با واکنش شدید صد‌ها نفر از اعضای هیئت علمی همراه شد که به دنبال برکناری او هستند.

عصر دیروز، ۵۳۹ عضو هیئت علمی در نامه‌ای اعلام کردند که هارتزل به طور غیر ضروری دانشجویان، کارکنان و استادان را در معرض خطر قرار می‌دهد.