یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: همه باید حواسشان باشد که فریب تندروها را نخورند.

روایت سلیمی‌نمین از پشت پرده عملیات تندروها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها در حوزه سیاسی آن است که مباد نیروهای تندرو وارد مجلس شوند اما برای جلوگیری از گسترش رادیکالیسم در فضای سیاسی کشور و البته در مجلس آینده چه باید کرد؟

عباس سلیمی‌نمین، تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «در ابتدا بگویم که حتی یک نماینده هم می‌تواند تعیین‌کننده باشد و حالا به ویژه در تهران به میزان قابل توجهی از کرسی‌های مجلس در دور دوم تعیین‌تکلیف می‌شوند. مردم در دور دوم باید با دقت نظر و هوشمندی بالایی دست به انتخاب بزنند و اگر به شناخت کافی نرسیدند به افرادی رأی دهند که سابقه درخشانی دارند؛ به این معنی که افرادی خوش‌نام باشند. برخی جریان‌ها انتقاد می‌کنند که لیست دادن یعنی قیم‌مأبی و مدعی می‌شوند که با لیست‌گرایی افراد خوشنام کنار گذاشته می‌شوند اما همین‌ها که خودشان سابقه‌ای ندارند بعد از ایجاد چنین فضاسازی‌هایی دست به ارائه لیست می‌زنند و افرادی را در لیست خودشان می‌گذارند که نه سابقه‌ای دارند و نه افراد خوشنامی هستند. هدف آنها منکوب‌کردن دیگران و بالاکشیدن خودشان است».

او ادامه داد: «همه باید حواسشان باشد که فریب این طیف‌ها را نخورند زیرا پشت پرده عملکرد این طیف‌های تندرو برنامه‌هایی خاص وجود دارد. به هیچ‌وجه نباید فریب برخی تبلیغات هدفمند آنها را خورد. تندروها سعی می‌کنند با رفتارهایی رادیکال برای خود جذب نیرو کنند».

این تحلیلگر مسائل سیاسی همچنین بیان کرد: «اکنون نیاز کشور مجلسی عقلانی است. ما مجلسی می‌خواهیم که در آن عقلانیت حاکم باشد نه شعارهای احساسی که همه برای جذب نیرو است. باید از تاریخ درس بگیریم. همه کسانی که تندروی کردند یا خواستند عدم صلاحیتشان را پشت تندروی‌هایشان پنهان کنند یا با فریب‌کاری دنبال جذب نیرو بودند».

سلیمی‌نمین در پایان گفت: «اینکه تندروها وارد مجلس نشوند، بستگی به رأی مردم دارد. همه ما مردم وظیفه داریم تا در انتخابات عامل و تعیین‌کننده باشیم و اجازه ندهیم فضای مجلس دوازدهم فضایی غیرعقلانی و رادیکال شود. امیدوارم همه مردم با در نظر داشتن فریب‌های چنین جریاناتی با شناخت کامل رأی دهند».