تحلیلگران صهیونیست به اوضاع آشفته «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اشاره و از وحشت وی از صدور حکم بازداشت از سوی دیوان بین المللی کیفری خبر دادند.

حکم بازداشت نتانیاهو اجرا شد | بی بی در لباس زندان
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

تحلیلگران صهیونیست به اوضاع آشفته «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اشاره و از وحشت وی از صدور حکم بازداشت از سوی دیوان بین المللی کیفری خبر دادند.

بن کاسبیت تحلیلگر کهنه کار صهیونیست با اشاره به تداوم جنگ افروزی نتانیاهو و اصرار بر حمله به رفح در مقاله ای در رسانه صهیونیستی معاریو نوشت: «هیچ تصویری از پیروزی در شهر رفح نیست و نتانیاهو از شدت وحشت فلج شده و قادر به اتخاذ یک تصمیم مهم نیست. علت هراس و وحشت او نیز نگرانی شدید از صدور حکم بازداشت از سوی دیوان بین المللی کیفری است.»

این تحلیلگر صهیونیست افزود: نتانیاهو مدتی است که باری بر روی دوش اسرائیل است و باید کنار رود. تنها موضوعی که نتانیاهو را به سمت دیوانگی و حمله به رفح سوق می‌دهد، حکم بازداشتی است که دادگاه بین المللی لاهه تهدید به صدور آن علیه او می کند.

وی به نقل از دو منبع عالی رتبه که یکی از آنها صهیونیست نیست، ادامه داد: نتانیاهو در جریان گفت وگوی تلفنی اخیر خود با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، او را تهدید کرده که اگر مانع از صدور حکم بازداشت بین المللی علیه او نشود، از مذاکرات مربوط به آتش بس دست خواهد کشید و به رفح؛ با یک میلیون آواره یا بدون آن، حمله خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا به نتانیاهو خبر داد که عملیات نظامی احتمالی در رفحمخالفت واشنگتن روبرو می‌شود.

کاسبیت افزود: نتانیاهو طبق گفته افراد نزدیک به او هفتاد تا هشتاد درصد از وقت و انرژی خود را بر صدور حکم بازداشت بین المللی خود و مقامات صهیونیست متمرکز کرده است.

رئیس‌جمهوری فرانسه در گفت‌وگویی تلفنی از نخست‌وزیر اسرائیل خواست تا در مذاکرات با حماس درباره برقراری آتش‌بس در جنگ غزه، به توافق دست یابد.

وی تاکید کرد: حکم بازداشت سرنوشت شخصی نتانیاهو است. وی نمی تواند زندگی بدون سفرهای لذت بخش به خارج را تصور کند.

شایهار تزوی دیگر تحلیلگر صهیونیست نیز در معاریو نوشت: اسرائیل انتظار تحولاتی را در جبهه های همزمان می کشد و طی روزها یا هفته های آتی ممکن است که به مرحله حساسی برسد که در جایگاه آن در سالهای آتی تاثیرگذار است.

وی افزود: بحث درباره بازگردانیدن اسرا، تشدید جنگ با حزب الله در شمال و نیز عادی سازی روابط با عربستان مطرح است. همه اینها در حالی است که خطر صدور حکم بازداشت از سوی دادگاه لاهه علیه مسئولان بارز اسرائیل وجود دارد. در وهله نخست به نظر می رسد که این تحولات از هم جدا هستند اما همه به یکدیگر مربوط هستند و هر تحولی بر دیگری به شکل مستقیم و دراماتیک تاثیر می گذارد.