رییس شورای عالی استان‌ها گفت: جامعه شورایی کشور، بی‌ صبرانه منتظر ملاقات و دیدار با رهبری است و امیدواریم توفیق این دیدار نصیب فرزندان انقلاب و جامعه شورایی شود.

این گروه به دیدار رهبر انقلاب می‌روند+جزییات
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رییس شورای عالی استان‌ها گفت: جامعه شورایی کشور، بی‌ صبرانه منتظر ملاقات و دیدار با رهبری است و امیدواریم توفیق این دیدار نصیب فرزندان انقلاب و جامعه شورایی شود.

شهرام دبیری روز پنجشنبه در نطق پیش از دستور خود در بیست و هشتمین اجلاس شورای عالی استان‌ها افزود: شوراها به عنوان نماد مردم‌سالاری دینی از مهمترین نهادهای کشور هستند که دستور امام خمینی (ره) تنها چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی مبنی بر شکل‌گیری شوراها، نشان از ضرورت و اهمیت این نهاد است.

وی گفت: شوراها با این که به دلیل جنگ تحمیلی و شرایط کشور، دیر متولد شدند اما در این سال‌ها، سیر تکاملی خود را طی کرده و همواره در کنار مردم هستند و برای رفع مشکلات شان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند و امیدواریم بتوانیم همیشه مورد اعتماد مردم باشیم و به سوگند خودمان در برابر قانون اساسی و مردم عمل کنیم.

رییس شورای عالی استان‌ها در ادامه با تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع)، روز روابط عمومی و ارتباطات را به فعالین این حوزه به ویژه در شورای عالی استان‌ها و شوراهای شهر و روستا تبریک گفت.

دبیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در مقتدرانه‌ترین وضعیت خود است و دشمنان می‌دانند که نباید با زبان زور با کشورمان سخن بگویند.

وی ادامه داد: ما همواره در کنار مردم فلسطین هستیم و از مظلومان غزه و جنبش‌های دانشجویی در آمریکا و اروپا که در جهت محکومیت نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه به وجود آمده، حمایت می‌کنیم.

رییس شورای عالی استان‌ها سپس به ارائه گزارش عملکرد شورا پرداخت و اضافه کرد: به تمام شوراهای اسلامی استان‌ها، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان کمک کردیم، بودجه آموزشی هم برای آنها تخصیص پیدا کرد و برای برگزاری دوره‌های آموزشی در حال برنامه‌ریزی هستیم.

وی یادآور شد: سنوات کارکنان بطور کامل پرداخت شده و طرح طبقه‌بندی مشاغل کارکنان دبیرخانه و شورای اسلامی استان‌ها در حال تدوین و نهایی شدن است.

دبیری تاکید کرد: چارت سازمانی دبیرخانه شورای عالی استان‌ها و شوراهای اسلامی استان‌ها نیز با ۱۵۰ نفر توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور تصویب شده و در هیات دولت به عنوان نهاد عمومی غیردولتی باید به تصویب نهایی برسد که در این زمینه باید از فعالیت‌های آقایان سروری و صادقی تقدیر کنم.

ریبس شورای عالی استان‌ها افزود: بودجه امسال شورای عالی استان‌ها با رشد دو برابری و ۱۰۰ درصدی به ۱۹۰ میلیارد تومان رسیده و توسط مجلس تصویب شده که پس از تایید شورای نگهبان تا هفته آینده ابلاغ می‌شود.

به گفته وی، در این مورد نیز رایزنی‌های فراوانی با رییس، نمایندگان و کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی داشته‌ایم و جا دارد از تلاش‌های مدیرکل امور مجلس شورای عالی استان‌ها در این زمینه تشکر کنم.

دبیری از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شورای عالی استان‌ها با سازمان محیط‌زیست، شرکت بازآفرینی شهری ایران و اتاق بازرگانی خبر داد و گفت: در هفته‌های گذشته با رییس سازمان حفاظت محیط زیست جلسه داشتیم که اعضای شوراهای اسلامی استان‌ها نیز به صورت همزمان در مرکز هر استان با مدیرکل محیط‌زیست استان خود نشستی برگزار کردند.

وی ادامه داد: همچنین با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران جلسه داشتیم که تفاهم‌نامه‌ با این شرکت نیز در زمینه احیای بافت‌های فرسوده و ساماندهی حاشیه‌نشینی به زودی امضا می‌شود.

وی در ادامه با خیرمقدم به رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران، اظهار کرد: شورای عالی استان‌ها با برنامه‌ریزی و تعامل با اتاق بازرگانی می‌تواند در راستای تحقق شعار سال، گام‌های خوبی بردارد و در زمینه اشتغالزایی نیز اتفاقات خوبی را رقم بزنند.

دبیری یادآور شد: همچنین جامعه شورایی می‌تواند در وضع قوانین و مقررات به خصوص در زمینه اقتصاد شهرهای مرزی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهرها و روستاهای مرزی را به وجود آورد.