جزییات تازه و مهمی از سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور و همراهانش افشا شد.

افشای جزییات تازه از سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

از گفته‌های علی نیکزاد و سخنگوی دولت می‌توان پاسخ برخی از پرسش‌های پیش آمده درباره حادثه اخیر را گرفت.

سخنانی که از علی نیکزاد نماینده اردبیل و سخنگوی دولت پخش شد، نکات مهم و تازه‌ای را در خصوص حادثه سقوط بالگرد رئیس جمهور فاش ساخت. در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

اول. چه کسی شاهد سقوط بالگرد حامل رئیسی و همراهانش بود؟

علی نیکزاد نماینده اردبیل در این باره می‌گوید: یکی از روستائیان شاهد سقوط بالگرد ابراهیم رئیسی بوده است. وقتی متوجه شدم بالگرد رئیس جمهور از رادار خارج شده است، چون سابقه حضور در وزارت راه و شهرسازی داشتم، فهمیدم چه شده است، بلافاصله به ورزقان و ستاد بحران در کارخانه مس سونگون رفتم.

وی ادامه داد: یکی از روستاییان زمانی که مرا دید به من گفت که شاهد سقوط بالگرد رئیس جمهور بود و ماجرا را برایم تعریف کرد و گفت که دیدم بالگرد چه تکان‌هایی می‌خورد. وقتی برایم طریق تکان‌ها را تعریف کرد، فهمیدم که چه اتفاقی افتاده است.

نیکزاد گفت: هنوز قطعی اعلام نشده بود که چه اتفاقی افتاده است، بنابراین به تبریز بیت آیت الله آل هاشم رفتم که نه تنها روحانیون و مقامات بلکه جوانان زیادی از تبریز در آنجا جمع شده بودند.

دوم- چه زمانی خبر سقوط بالگرد رئیسی به مخبر رسید؟

علی بهادری سخنگوی دولت نیز درباره سانحه سقوط بالگرد رییس جمهور گفت: ما ساعت ۲:۳۰ دقیقه متوجه سقوط بالگرد شدیم. وقتی دکتر مخبر از مشهد آمدند، در این حد می‌دانستیم که بالگرد نیست. دکتر مخبر تیمی را مامور کردند که با هماهنگی تیمی که از قبل جستجو را آغاز کرده بودند کارها را انجام دهند.

او با تاکید بر اینکه معاون اول رئیس جمهور به بقیه اعضای دولت چیزی نگفت افزود: دکتر مخبر در انتهای جلسه خبر را به اعضای دولت اطلاع دادند و جلسه بحران تشکیل شد.

او با بیان اینکه ما هم همزمان با مردم متوجه شدیم خبر شدیم افزود: شرایط آب و هوایی موقع پرواز خیلی بد نبوده و مجوز پرواز داده بودند، اما باید بررسی شود که چرا هلیکوپتر بالا نرفته و داخل ابر یا مه رفته است.