جزئیات نهایی از افزایش قیمت گوشت را در ادامه بخوانید.

قیمت گوشت باز هم گران شد | قیمت گوشت گوساله و گوسفندی کیلویی چند؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت گوشت قرمز در تاریخ 7 خرداد 1403 اعلام شد. با وجود زایش‌های بهاری، واردات و اشباع بازار، برخی از انواع گوشت قرمز افزایش قیمت چشم‌گیری در چند روز گذشته داشته است.

گوشت قرمز یکی از اقلام خوراکی‌ است که ارزش غذایی بالایی دارد. طبق داده‌های منتشرشده توسط انتخاب، ران ممتاز گوسفندی 919 هزار تومان به ازای هر کیلو‌گرم به فروش می‌رسد.

گوشت نیم‌شقه گوسغندی پنج کیلو‌گرمی، 779 هزار تومان به ازای هر کیلو‌گرم، راسته بدون استخوان گوسفندی 985 هزار تومان و گوشت خورشتی گوسفندی بدون استخوان و بدون چربی هم 607 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

بسته شقه 10 کیلو‌گرمی به قیمت 779 هزار تومان به ازای هر کیلو‌گرم، ماهیچه گوسفندی یک کیلو‌گرمی 650 هزار تومان و راسته مغز گوسفندی سنگسر و شهمیرزاد هم 607 هزار تومان در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد.

بررسی بازار نشان می‌دهد، قلوه گاه گوسفندی سنگسر و شهمیرزاد با قیمت  199 هزار تومان، ران گوسفندی با قیمت 740 هزار تومان و سردست گوسفندی ممتاز با قیمت 840 هزار تومان در بازار توزیع می‌شود.

گوشت شقه گوسفندی 695 هزار تومان، گوشت آبگوشتی در بسته‌های 2 کیلو‌گرمی 515 هزار تومان و راسته با استخوان گوسفندی سنگسر و شهمیرزاد 355 هزار تومان به ازای هر کیلو‌گرم، خرید و فروش می‌شود.

گردن گوسفندی به قیمت 550 هزار تومان، سردست گوسفندی بره در بسته‌های 3.5 کیلو‌گرمی با قیمت 605 هزار تومان وشیشلبک هم با قیمت 735 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

افزایش قیمت‌ گوشت در چند روز گذشته 

  با وجود اقزایش زایش‌های بهاری در فصل بهار و تابستان، واردات در کنار تولید داخل گوشت و اشباع شدن بازار این محصول، باز هم قیمت برخی از انواع گوشت نسبت به چند روز گذشته افزایش داشته است.

یه طور مثال ران ممتاز گوسفندی 2.5 درصد در چند روز گذشته افزایش قیمت داشته است. چراکه قیمت این محصول از 897 هزار تومان به 919 هزار تومان رسیده است.

نیم‌شقه گوسفندی 5 و10 کیلو‌گرمی در چند روز گذشته 735 هزارتومان به فروش می‌رسید. اما امروز این محصول 779 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است که این نشان‌دهنده افزایش 5.6 درصدی نسبت به روز‌های گذشته  است.

قیمت ران بدون استخوان گوسفندی با 29 درصد افزایش قیمت، از 700 هزار تومان به 985 هزار تومان رسیده است.

گوشت خورشتی گوسفندی بدون استخوان و بدون چربی هم در چند روز گذشته 3 درصد افزایش قیمت داشته است.

گوشت شقه گوسفندی هم نسبت به چند روز گذشته 10 درصد افزایش داشته است. زیرا قیمت این محصول از 615 هزار تومان به 685 هزار تومان رسیده است.

در چند روز گذشته قیمت ران بدون استخوان گوسفندی با 29 درصد افرایش، بیشترین افزایش قیمت  و ران ممتاز گوسفندی  با 2.5 درصد افزایش، کمترین افزایش قیمت را در چند روز گذشته داشته است.

بر اساس داده‌های منتشر شده، زایش‌های بهاری، واردات و اشباع بازار در قیمت این محصول تأثیری نداشته و همچنان قیمت گوشت قرمز  در‌حال افزایش است.