وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که نیرو‌های ما با مشارکت آمریکا در عملیاتی هوایی به مناطقی از یمن تحت کنترل حوثی‌ها حمله کردیم.

حمله هوایی انگلیس و آمریکا به یمن+جزییات
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که نیرو‌های ما با مشارکت آمریکا در عملیاتی هوایی به مناطقی از یمن تحت کنترل حوثی‌ها حمله کردیم.

وزارت دفاع انگلیسی در خبری که در تارنمای این وزارتخانه منتشر شد، از شرکت در عملیات مشترک با نیرو‌های آمریکایی علیه مواضع حوثی‌های یمن خبر داد.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به حملات آمریکا و انگلیس به یمن از پاسخ دردناکی خبر داد که در انتظار متجاوزان است.

به نوشته این سایت این حمله در واکنش به غرق کردن کشتی ویتنامی توسط یمنی‌ها عنوان شده است.

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد هدف از این حمله بازدارندگی نیرو‌های یمنی از حمله به کشتی‌های تجاری بوده است. گفته می‌شود تاسیسات حوثی‌ها در جنوب یمن مورد حمله قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش در حمله مذکور جنگنده‌های تایفون نیرو‌های هوایی انگلیس با بمب‌های هدایت شونده Paveway به سه منطقه یمن حمله کردند.

وزارت دفاع انگلیس ادعا می‌کند در این حملات هیچ مکان غیرنظامی هدف قرار گرفته نشده است.

تارنمای نیرو‌های فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) نیز در پیامی اعلام کرد که در کنار شرکت در عملیات مشترک با نیرو‌های انگلیسی از حمله جداگانه‌ای با شرکت هشت فروند پهپاد آمریکایی بر فراز مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد.

سنتکام اعلام کرد که عملیات مشترک با انگلیسی‌ها علیه ۱۳ هدف حوثی‌ها بوده است.