قیمت تخم مرغ در تاریخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ اعلام شد.

قیمت تخم مرغ ثابت ماند | قیمت هر شونه تخم مرغ چند؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت تخم مرغ در بازار روز برای تاریخ ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ اعلام شد که بر اساس آن هر بسته تخم مرغ ۵ عددی ۴۵ هزار تومان است.

قیمت تخم مرغ بسته بندی شده در بسته ۳۰ عددی ۸۹ هزار تومان است برای خرید بسته ۲۴ عددی هم باید ۱۱۹ هزار تومان پرداخت کنید. بر این اساس خرید بسته های بزرگ تر تخم مرغ به صرفه تر خواهد بود.

قیمت هر شانه تخم مرغ ۵ عددی هم امروز ۴۵ هزار تومان اعلام شده است.

عده ای از افراد ترجیح می دهند از تخم مرغ تازه پروتانا استفاده کنند این محصول بر این اساس هر بسته ۲۰ عددی تخم مرغ تازه پروتانا در بازار ۹۱ هزار تومان قیمت دارد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با افزایش حداقل ۱۰۰ هزارتنی تولید تخم مرغ نسبت به سال قبل پیش بینی می‌شود که تولید به یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن برسد. رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن نرخ منطقی هر عدد تخم مرغ فله در خرده فروشی‌ها را حدود ۴ هزارتومان اعلام کرد و افزود: عرضه با نرخ های بالاتر گرانفروشی است.

تخم مرغ ماده غذایی پر ارزش است که یک عدد آن معادل ۳۰ گرم انوع گوشت، یک چهارم انواع مغزها مانند بادام و گردو ارزش غذایی دارد. این محصول غذایی یکی از غذاهای مورد علاقه سفره های ایرانی است که در وعده های مختلف هم می توان استفاده کرد.

تخم مرغ بیشتر در صبحانه ها و میان وعده ها استفاده می شود که می تواند با پروتئین سرشار، مواد معدنی و وتیامین های فراوان به افزایش سلامتی کمک کند و حتی از برخی بیماری ها نیز پیشگیری کند.

قیمت تخم مرغ بسته بندی

نام محصول وزن قیمت / تومان

تخم مرغ ۳۰ عددی ۸۹٫۹۰۰

تخم مرغ محلی تک زرده مارجان ۵ عددی ۴۵٫۰۰۰

تخم مرغ سیمرغ ۱۵ عددی ۱۲۶٫۰۰۰

تخم‌مرغ ممتاز سیمرغ ۹ عددی ۴۴٫۷۵۰

تخم‌مرغ تازه پروتانا ۲۰ عددی ۹۱٫۶۰۰

تخم‌مرغ ممتاز سیمرغ ۲۴ عددی ۱۱۹٫۴۰۰