در شرایطی که صهیونیست‌ها از هرج و مرج و وضعیت آشفته جبهه شمالی فلسطین اشغالی در سایه عملیات‌های فزاینده حزب‌الله و ناتوانی اسرائیل در مقابله با آن به شدت شاکی هستند، نتانیاهو اقدام به تکرار ادعاهای خود درباره عملیات در شمال کرد.

ادامه لفاظی‌های نتانیاهو درباره غزه
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

در حالی که مسئولان و شهرک نشینان صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی به انتقادات تند خود علیه کابینه این رژیم به دلیل عملکرد ضعیف آن در نبردی که در این جبهه با حزب‌الله جریان دارد، ادامه می‌دهند و تاکید دارند که «حزب الله بر جبهه شمالی اسرائیل (فلسطین اشغالی) مسلط شده است، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر در جریان بازدید از شهرک کریات شمونه در چهارچوب لفاظی‌های معمول خود مدعی شد: ما آماده عملیات بسیار قوی در شمال هستیم.

نتانیاهو همچنین گفت: ما متعهد به بازگرداندن ربوده شدگان اسرای صهیونیست در نوار غزه به هر قیمتی هستیم.

این درحالی است که «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی کابینه نتانیاهو گفت: اسرائیل نمی‌خواهد وارد جنگ در لبنان شود و این یک واقعیت است.

این لفاظی‌های نتانیاهو بعد از آن است که حزب الله لبنان طی یک ماه گذشته عملیات‌های پیشرفته خود علیه مواضع رژیم صهیونیستی را به شدت گسترش داده و صهیونیست‌ها اعتراف می‌کنند که جبهه شمالی در سایه حملات حزب الله فلج شده است.

در همین زمینه دیروز سه‌شنبه حزب الله عملیات‌های گسترده‌ای در شمال فلسطین اشغالی به ویژه شهرک کریات شمونه انجام داد که منجر به آتش سوزی گسترده‌ای در آن شد.

دیروز شماری از رهبران شهرک نشینان شمال اراضی اشغالی در گفتگویی با روزنامه عبری کالکالیست اعلام کردند، هیچ ابزار و برگ برنده خاصی برای مقابله با موشک‌های حزب الله و موشک‌های رهگیری که هر دوی آنها منجر به وقوع آتش سوزی در منطقه آنها می‌شود ندارند.

 براساس گزارشی که پایگاه خبری وای نت سه شنبه ظهر منتشر کرد، منطقه شمال (فلسطین اشغالی) روز دوشنبه 96 مورد آتش سوزی را به خود دیده که بی سابقه بوده است.