منابع خبری از تماس تلفنی پادشاه عربستان و ولیعهد وی با رئیس جمهوری و نخست وزیر عراق در پی جنایت تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس نایب رئیس حشد شعبی خبر دادند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سعودی، سلمان بن عبدالعزیز درتماس تلفنی با برهم صالح آخرین تحلولات منطقه را بررسی کرد.
این رسانه آورده است ملک سلمان بر علاقه‌مندی پادشاهی به امنیت و ثبات عراق برادر و  اهمیت آرامش و پایین کشیدن فتیله بحران در منطقه و اتخاذ تمام تدابیر برای کاهش تنش در آن تاکید کرده است.
بر اساس گزارش رسانه سعودی، برهم صالح از ملک سلمان و اهتمام پادشاهی سعودی به امنیت و ثبات عراق تشکر کرده است.

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی هم با عادل عبدالمهدی نخست وزیر  عراق تلفنی گفت‌وگو کرده است.

بیشتر بخوانید

تماس پامپئو با ولیعهد بحرین و تشکر از آل خلیفه

بامداد جمعه سیزدهم دی سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس»، جانشین فرمانده نیروهای حشد شعبی و برخی از دیگر اعضای این سازمان در حمله پهپادی ارتش آمریکا که به دستور شخص ترامپ انجام شد، در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد به شهادت رسیدند.

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دورانی که بخش‌های وسیعی از عراق و سوریه هدف تاخت و تاز تروریست‌های تحت حمایت آمریکا و متحدانش قرار گرفته بود، توانست با سامان دادن به جنبش‌های مردمی در این دو کشور نقش مهمی در مبارزه با گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش و آزادسازی شهرهای عراق و سوریه ایفا کند.

آمریکا در حالی پس از به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی همچنان وی را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند که طبق اعتراف شخص دونالد ترامپ، خطرناکترین گروه تروریستی منطقه یعنی داعش با برنامه‌ریزی‌های وزیر امور خارجه سابق آمریکا (هیلاری کلینتون) تشکیل شد تا اهداف آمریکایی‌ها در منطقه را پیش ببرد.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با شکست دادن داعش در عراق و سوریه –افتخاری که آمریکایی‌ها سعی دارند آن را به نام خود بزنند- علاوه بر نشان دادن اقتدار محور مقاومت به جهانیان، تمام نقشه‌های آمریکا برای استفاده از این گروه تروریستی در راستای منافع خود در منطقه را بر هم زد و این مسئله باعث شد که آمریکایی‌ها از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی برای ترور وی را آغاز کنند.