رییس مجلس گفت: اروپا در مساله هسته ای رفتاری عادلانه در پیش گیرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

ایرنا-رییس مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت سه کشور اروپایی در مساله هسته ای ایران تاسف آور است؛ اگر اروپا به هر دلیلی رفتاری غیر عادلانه در استفاده از ماده ۳۷ توافقنامه هسته ای(مکانیزم حل اختلاف) داشته باشد آنگاه جمهوری اسلامی ایران نیز تصمیم جدی در همکاری با آژانس خواهد گرفت.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز- یکشنبه- در نطق پیش از دستور گفت: حرکت سه کشور اروپایی در مساله هسته ای ایران و تلاش در جهت راه انداختن سازوکار ماده ۳۶ توافقنامه هسته ای است تاسف آور است که یکی از وزرای کشورهای اروپایی با صراحت اعلام کرده است که آمریکا ما را تهدید کرده که اگر از ماشه استفاده کنیم تعرفه وارادات خودرو را ۲۵ درصد افزایش می دهد.

وی ادامه داد: مشکل در رفتار ایران نیست که بارها خودتان خروج آمریکا را سرزنش کردید، مشکل در تهدید آمریکا است که یک کشور قدرتمند اروپا را به رفتاری حقارت آمیز و غیر عادلانه وادار کرده است.

وی افزود: ایران اهل تهدید نیست بیش از یکسال و اندی از رفتار خصم آمیز آمریکا در مساله هسته ای می گذرد اروپا صرفا بیانه سیاسی داده است، مدت ها جمهوری اسلامی ایران مدارا کرده است.

لاریجانی تصریح کرد: ما با صراحت اعلام می کنیم اگر اروپا به هر دلیلی رفتاری غیر عادلانه در استفاده از ماده ۳۷ توافقنامه هسته ای داشته باشد آنگاه جمهوری اسلامی ایران نیز تصمیم جدی در همکاری با آژانس خواهد گرفت و طرح آن در مجلس آماده است، ما شروع کننده این امر نخواهیم بود بلکه متناسب با اقدام شما اقدام خواهیم کرد بهتر است عادلانه رفتار کنید.