از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید، استفاده بیش از حد او از حساب توئیترش، باعث به وجود آمدن جنجالی در مجامع سیاسی آمریکا و جهان شده است؛ بویژه انکه وی به این وسیله، بسیاری از سیاستها، انتقادات و تصمیماتش در مورد مسائل مختلف را مطرح می‌کند. اعلام موضع ترامپ درتوئیتر، اخیرا و بویژه پس از ترور سردار سلیمانی، بروز بیشتری یافته است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بشار نرش در العربی الجدید نوشت: از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید، استفاده بیش از حد او از حساب توئیترش، باعث به وجود آمدن جنجالی در مجامع سیاسی آمریکا و جهان شده است؛ بویژه انکه وی به این وسیله، بسیاری از سیاستها، انتقادات و تصمیماتش در مورد مسائل مختلف را مطرح می‌کند. اعلام موضع ترامپ درتوئیتر، اخیرا و بویژه پس از ترور سردار سلیمانی، بروز بیشتری یافته است.

به گزارش «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: توئیت‌های رئیس جمهور آمریکا در روز‌های گذشته، تا حد زیادی متفاوت بوده است؛ به سه دلیل:

۱-برخی از این توئیت‌ها به زبان فارسی بود؛ این دومین بار است که ترامپ از زبان فارسی در توئیت‌های خود استفاده می‌کند.

۲- این توئیت‌ها در شرایطی بسیار حساس،پس از ترور سردار سلیمانی و سقوط هواپیمای اوکراینی قرار دارد، منتشر شد.

۳-اهتمام گسترده بین المللی به توئیت‌های ترامپ و نقل آن‌ها از رسانه‌های گفتاری، شنیداری و دیداری.

توئیت‌های فارسی ترامپ در شرایط فعلی، یک اقدام بی سابقه در راستای رساندن پیام‌ محسوب می‌شود.

در سایه مشکلات سیاست داخلی که ترامپ با آن مواجه است و به دلیل تلاش دموکرات‌ها برای برکناری وی، رئیس جمهور ایالات متحده قصد دارد با پیام اخیر خود برای مردمش، جایگاه انتخاباتی و سیاسی خود را تقویت کند.

بنابراین، تحت تاثیر پیام‌های ترامپ که به زبان فارسی در توئیتر منتشر کرد، به نظر می‌رسد روابط آمریکا و ایران به سمت تنش بیشتر حرکت می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟