آمریکا به دلیل نداشتن قدرت رویارویی سلیمانی را هدف قرار داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

ایرنا- فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) سوریه گفت: آمریکا از آنجایی که در جبهه‌های مقاومت یمن، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و سایر نقاط جهان قدرت رویایی با حاج قاسم سلیمانی را نداشت و مزدوران نیابتی آنها در برابر تدبیرهای این شهید والامقام ناتوان بودند، او را هدف قرار داد.
سردار رحیم نوعی‌اقدم چهارشنبه‌شب در آیین چهلم شهادت سردار سلیمانی در کاشان بیان کرد: امروز جهان اعتراف کرده است که آمریکا با ترور او اشتباه بزرگی را انجام داد، چون شهید سلیمانی به مراتب قدرتمندتر از سلیمانی است.

وی افزود: قاسم سلیمانی پس از شهادت نه تنها در تمام شهرهای ایران بلکه در بیشتر کشورها کنگره جهانی و راهپیمایی عظیمی با سلیقه‌ها، گرایش‌ها، اعتقادها و گویش‌های مختلف بر ضد استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل به راه انداخت که هرگز پیش از شهادتش این مهم رخ نداد.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) سوریه تاکید کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی، مقاومت قدرتمندتر شد، به اوج اقتدار رسید و به فضل الهی اثر و برکت آن را در آینده خواهیم دید.

وی تصریح کرد: حدود و ثغور جمهوری اسلامی، مرز ایران است اما انقلاب اسلامی در همه گروه‌های مقاومت، آزادی‌خواهان جهان، انسجام، وحدت و یکپارچگی بر ضد استکبار جهانی ایجاد کرده است.

نوعی‌اقدم با اشاره به موشک‌باران پایگاه آمریکایی عین‌الاسد کشور در عراق گفت: ایران با این اقدام به جهان و آزادی‌خواهان اثبات کرد که از هیاهو و حملات روانی آمریکا نباید ترسید زیرا می‌توان هیبت و هیمنه آنها را درهم شکست.

وی ساقط کردن هواپیمای فوق سری، نظامی و جاسوسی حامل نیروهای امنیتی آمریکا از سوی طالبان در کشور افغانستان را نتیجه شهامت پیدا کردن آنها پس از حمله موشکی ایران به پایگاه‌هایی آمریکایی برشمرد.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) سوریه با اشاره به هشت پایگاه نظامی آمریکا در عراق از جمله سه پایگاه هم‌مرز با جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: آمریکا ادعا دارد که همه این پایگاه‌های نظامی دارای گنبد آهنین است اما ایران آخرین پایگاه نظامی را مورد هدف قرار داد تا به دشمن اثبات کند که از سرعت عمل بالا و دقت کافی برای حمله به دشمن برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ظهور حضرت مهدی (ع) به زمینه‌سازی نیاز دارد، تشریح کرد: زمینه‌سازی نیازمند لشکر است و بسیجیان نیروهای آن هستند و بفرموده مقام معظم رهبری، هرکس کوچک‌ترین عشقی به نظام جمهوری اسلامی داشته باشد، بسیجی است و بسیجیان همواره در نوک پیکان عزت و شرف ایران اسلامی قرار دارند.

نوعی‌اقدم همچنین مردم را سرمایه‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی برشمرد و بیان کرد: مردم باید همواره مورد احترام مسوولان باشند زیرا آنها صاحبان و ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی هستند.

وی یادآور شد: مردم همیشه در دوران سخت انقلاب از جمله جنگ نظامی و اقتصادی در برابر ناملایمات از نظام جمهوری اسلامی دفاع کردند و مسوولان باید همیشه نوکر و خدمتگزار آنها باشند.

فرمانده قرارگاه حضرت زینب (س) سوریه با قدردانی از خانواده شهیدان افزود: همه به ویژه مسوولان مدیون شهیدان والامقام به عنوان قهرمانان واقعی این نظام مقدس هستند که جان خود را برای دفاع از اسلام و قرآن فدا کردند و نباید هرگر آنها را فراموش کنند.

آیین چهلم شهادت سپهبد قاسم سلیمانی با عنوان عقیق‌های آسمانی در سالن شهدای بسیج ناحیه مقاومت کاشان برگزار شد.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت، بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه، در شلیک موشک از پهبادهای وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با دستور دونالد ترامپ، در نزدیکی فرودگاه بغداد ترور شد و به شهادت رسید.