ایرنا- کتائب حزب الله عراق پنجشنبه شب در واکنش به تحریم دبیرکل این نیروها از سوی دولت آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا از نیروهای مقاومت وحشت دارد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش المیادین، در بیانیه کتائب حزب الله عراق آمده است: مجاهدان ما خود را وقف دفاع از خاک و مقدساتشان کردند و یاوه‌گویی‌های شیطان بزرگ آنها را از انجام وظیفه خود که همان اخراج نیروهای خارجی است منحرف نخواهد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: آمریکا با تروریستی خواندن مردم و نیروهای ملی عراقی به تحقیر آنها ادامه می‌دهد.

کتائب حزب الله عراق یادآور شد، اقدامات آمریکا علیه گروه‌های مقاومت اسلامی تاکیدی است بر میزان ترس آنها از گروه‌هایی که آنها و ساخته دست آنها یعنی داعش را شکست داده‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: باعث افتخار است که آمریکا از وجود ما علیه موجودیتش و طرح‌هایش در عراق و منطقه احساس خطر می‌کند.

ناتان سیلز دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور به اصطلاح ضد تروریسم عصر چهارشنبه اعلام کرد احمد الحمیداوی دبیرکل کتائب حزب الله عراق را تحت تحریم قرار داده‌اند.

این مقام وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد کتائب حزب الله پیش از این به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شد و تصمیم امروز ما برای افزایش فشار بر این گروه است.

سیلز مدعی شد کتائب حزب الله همچنان به اقدامات ضد نیروهای آمریکایی، متحدان آن و مردم بی گناه عراق ادامه می‌دهد و افزود این گروه با حمایت تهران، حاکمیت و استقلال عراق را تضعیف می‌کند.

وی همچنین ادعا کرد پس از دیدار برهم صالح رئیس جمهوری عراق با دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در داووس، کتائب حزب الله، رئیس جمهوری عراق را به خاطر این دیدار تهدید کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .