سفیر کشورمان در لندن اعلام کرد نمایندگان پارلمان انگلیس از دولت آمریکا خواسته‌اند که تحریم‌های خود علیه ایران را در دوره شیوع ویروس کرونا لغو کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش تسنیم، «حمید بعیدی‌نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن روز جمعه در پیامی توئیتری اعلام کرد که نمایندگان پارلمان انگلیس با ثبت دادخواستی که تاکنون به امضای بیش از 1100 نفر رسیده، از دولت آمریکا خواسته‌اند که تحریم‌های خود علیه ایران را به‌طور موقت و تا پایان دوره شیوع ویروس کرونا (بیماری کووید-19) لغو کند.
بعیدی‌نژاد در توئیتر نوشت: «پارلمان انگلیس با ثبت «دادخواستی»، از دولت آمریکا تقاضا نموده است که فوراً تحریمهای خود علیه ایران را در دوره ی بیماری کورونا لغو نماید. این دادخواست را تا این لحظه بیش از 1100 نفر امضا کرده اند. اتباع و اقامت کنندگان بریتانیا میتوانند این درخواست را امضا نمایند.»

پارلمان انگلیس , کشور انگلیس , کشور آمریکا , تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران , ویروس کرونا , 

در روزهای اخیر مقامات چندین کشور از دولت آمریکا خواسته‌اند تحریم‌های خود علیه ایران را بردارد تا بخش بهداشت و درمان ایران بهتر بتواند با روند شیوع ویروس کرونا مقابله کند.

اما مقامات آمریکایی ــ که به‌نظر می‌رسد شیوع ویروس کرونا را فرصت خوبی برای افزایش فشار بر ایران قلمداد می‌کنند ــ نه‌تنها تاکنون هیچ واکنش مثبتی به این درخواست‌ها نشان نداده‌اند، بلکه تحریم‌های تازه‌ای را طی چند روز گذشته علیه ایران و افراد و شرکت‌هایی که به‌زعم آنها با ایران همکاری داشته‌اند، وضع کرده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .