- ایرنا - کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و ولادیمیر اویبا معاون وزیر بهداشت این کشور ظهر امروز ضمن گفت وگو آخرین وضعیت شیوع کرونا در دو کشور و راه های تداوم همکاری ها را بررسی کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارشایرنا، سفیر ایران در این گفت وگو که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به جدی بودن تهدید ویروس کرونا در سطح بین‌المللی، مهار و نابودی آن را مستلزم همکاری تمامی کشورها دانست.
وی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با ویروس کرونا و تایید آن از سوی سازمان بهداشت جهانی بر تداوم ارسال کمک‌های بشردوستانه از سوی کشورهای دوست بویژه فدراسیون روسیه به منظور غلبه بر گسترش این بیماری تاکید کرد.
معاون وزیر بهداشت روسیه نیز از کادر پزشکی کشورمان به عنوان قهرمانان ملی و سربازان خط مقدم نام برد و اقدامات صورت گرفته از سوی ایران را شجاعانه و مقتدر ارزیابی کرد.
 وی در این گفت وگو بر آمادگی وزارت بهداشت روسیه برای هرگونه همکاری با سیستم بهداشت ایران تاکید کرد.

 تحریم های یک جانبه ابزار اعمال فشار بر کشورهای مستقل

سفیر ایران امروز همچنین به منظور بحث و تبادل نظر در مورد آخرین وضعیت همکاری های دوجانبه و بین المللی با سناتور ایگور ماروزوف نماینده شورای فدراسیون روسیه دیدار کرد.

در این ملاقات، سفیر کشورمان ضمن قدردانی از کمک‌های روسیه به کشورمان برای مقابله با بیماری کرونا، از مدیریت خوب این کشور برای جلوگیری از شیوع این بیماری تمجید کرد و همکاری همه کشورها برای مقابله با تحریم های آمریکا در شرایط اپیدمی بیماری کرونا را ضروری دانست.

نماینده شورای فدراسیون در این گفت وگو تحریم‌های یکجانبه آمریکا را ابزاری برای اعمال فشار به کشورهای مستقل دانست و این گونه اقدامات را مغایر با قوانین بشردوستانه توصیف کرد.

ماروزوف همچنین اظهار داشت اعطای کمک های بیشتر به ایران در دست بررسی قرار دارد.

وی افزود: مسکو در مورد شیوع بیماری کرونا در کشور چیزی برای کتمان ندارد و در واقع روسیه مقابله با این بیماری را خیلی زود در همان مراحل اولیه پیدایش آغاز کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .