مقام سابق پنتاگون: کشورها بیم دارند اگر به ایران کمک کنند، تحریم شوند

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«مارا کارلین»، مقام سابق وزارت دفاع آمریکا که اکنون در بخش مطالعات پیشرفته بین‌الملل دانشگاه جان هاپکینز حضور دارد، تصریح کرد که به‌رغم تاکید وزیر خارجه آمریکا مبنی بر معافیت‌ کالاهای بشردوستانه از تحریم‌های این کشور علیه ایران، بسیاری از کشورها از کمک کردن به ایران بیم دارند.
​به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وبگاه آمریکایی «ان‌پی‌آر» در گزارشی در خصوص تحریم‌های آمریکا علیه ایران در بحبوحه شیوع کرونا، به نقل از یک مقام سابق پنتاگون تصریح کرد که کشورها به‌خاطر تحریم‌های آمریکا از ارائه کمک به ایران در راستای مبارزه با کرونا بیم دارند.
«مارا کارلین»، مقام سابق وزارت دفاع آمریکا که اکنون در بخش مطالعات پیشرفته بین‌الملل دانشگاه جان هاپکینز حضور دارد، در گفت‌وگو با ان‌پی‌آر تصریح کرد که به‌رغم تاکید وزیر خارجه آمریکا مبنی بر معافیت‌ کالاهای بشردوستانه از تحریم‌های این کشور علیه ایران، بسیاری از کشورها از کمک کردن به ایران بیم دارند.
به گفته او، آنها می‌ترسند که با تحریم‌های دولت ترامپ مواجه شده و دسترسی آنها به سیستم مالی آمریکا قطع شود
با وجود آنکه بسیاری در جامعه بین‌المللی و حتی در خود آمریکا بر لزم لغو تحریم‌های ایران برای مقابله با کرونا تاکید دارند، وزارت خزانه‌داری آمریکا پنج‌شنبه‌شب بار دیگر تحریم‌هایی جدید علیه 20 شخص و نهاد مرتبط با ایران وضع کرد.
این در حالی بود که صبح پنج‌شنبه به وقت تهران دو روزنامه مطرح آمریکایی نیویورک‌تایمز و واشنگتن‌پست در سرمقاله‌هایی که همزمان منتشر شد بر لزوم رفع تحریم‌های ایران برای مقابله با ایران تاکید کرده بودند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .