پس از اینکه ده‌ها ملوان حاضر در ناو هواپیمابر روزولت آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شدند فرمانده این ناو در نامه‌ای به پنتاگون هشدار داد سرایت کرونا در این ناو جنگی قابل کنترل نیست.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ناخدای ناو هواپیمابر روزولت آمریکا در نامه‌ای به پنتاگون با اشاره به ابتلای حدود 100 ملوان این ناو به ویروس کرونا هشدار داد، بیم آن دارد که همه‌گیری به سرعت در این کشتی غول‌پیکر نظامی گسترده شود.

به گزارش بی بی سی، ناخدا برت کروزیر در نامه‌ای به پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا پیشنهاد داده که کل ملوانان و خدمه این ناو قرنطینه شوند و تاکید کرده: «ما در حال جنگ نیستیم و نیازی نیست که ملوانان من بمیرند.»

ناخدا کروزیر در نامه خود به پنتاگون نوشته همه‌گیری در این کشتی جنگی قابل کنترل نیست و هم اکنون «با شتاب و تصاعدی» در حال گسترش است.

فرمانده ناو روزولت تاکید کرده است که مشخصات فیزیکی عرشه و فضای داخلی این ناو و شرایط ویژه فعالیت‌های روزانه ملوانان که در حال انجام وظایف نظامی روزانه هستند اجازه فاصله گذاری فیزیکی میان آنها را نمی‌دهد و به همین علت شکستن حلقه انتقال بین فردی ویروس کرونا را «بسیار بسیار مشکل» کرده است.

ناو هواپیمابر روزولت با چهار هزار خدمه هم اکنون در سواحل گوآم در دریای فیلیپین و واقع در آبهای جنوب ژاپن و کره‌جنوبی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .