یک کاربر توئیتری در یک رشته توئیت به سوابق سفیر جدید انگلیس در عراق پرداخته که نشان می‌دهد این فرد در هر کشوری وارد شده ، بحران گریبانگیر میزبان شده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش مشرق، یک کاربر توئیتری درباره حواشی و سوابق سفیر جدید انگلیس در عراق، در یک رشته توئیت نوشت:

2756953

* انتصاب 'استفان بندیکت هیکی' سفیر جدید انگلیس در عراق، همزمان با آشوب‌های داخلی در بخش‌های شیعه‌نشین این کشور و سپس ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس بوده است.

* هیکی، متأهل و دارای سه فرزند، به جای 'جان ویلکس' به عنوان سفیر جدید انگلیس در عراق منصوب شد.

* استفان هیکی در سال ۲۰۰۱ به عنوان کارشناس میز چندجانبه در بخش جنوب شرق آسیا در وزرات خارجه انگلیس مشغول به کار شد. در سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ به عنوان دبیر دوم سفارت در بروکسل ابتدا در بخش بازرگانی و سپس نماینده دائم انگلیس در اتحادیه اروپا فعالیت داشت.

* از سال ۲۰۰۶ به عنوان مدیرکل در اداره خاورمیانه میانه به کارش ادامه داد. سال بعد در تیم روابط دوجانبه، منطقه‌ای و رفرم #ایران فعالیت داشت. از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ مشاور ویژه وزیر خارجه انگلیس بود.

* پیش از آغاز ناآرامی‌های سوریه در سال ۲۰۱۰ به عنوان معاون سفیر به آنجا اعزام شد؛ همچنین سال ۲۰۱۱ پیش از سرنگونی قذافی عازم لیبی شد. سپس سال ۲۰۱۲ به آفریقای جنوبی رفت.

* وی پیش از سرنگونی مرسی به مصر رفت و در جریان سقوط مرسی در مصر بود. وی بین ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ در دفتر نیویورک فعالیت داشت و از نوامبر ۲۰۱۹ به عنوان سفیر جدید انگلیس در عراق حضور پیدا کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .