رئیس‌جمهور آمریکا گمان می‌کند شیوع کرونا فرصتی برای کلاهبرداری مجدد از ایران در پوشش مذاکره است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

کیهان نوشت : دونالد ‌ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارنظری فریبکارانه گفت که ایران درخواستی برای کاهش تحریم‌ها نداشته تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور برود.‌ ترامپ که در کنفرانس خبری روزانه درباره شیوع ویروس کرونا صحبت می‌کرد، در پاسخ به سؤالی درباره کاهش تحریم‌های ایران در دوره شیوع ویروس کرونا مدعی شد: ضربه بسیار سختی به اقتصاد و ارتش ایران وارد شده است و از ویروس کرونا نیز بسیار آسیب دیدند.

ایران درخواستی برای کاهش تحریم‌ها مطرح نکرده تا اجازه داده شود تجهیزات پزشکی به این کشور ارسال شود. وی در ادامه گفت: هیچ مانعی برای دیدار با ایرانی‌ها در راستای حل موضوع تحریم‌ها ندارم.

اگر نیازمند کمک هستند توانایی پزشکی برای کمک به آنها را داریم. رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از این کنفرانس خبری مدعی شد که واشنگتن به دنبال تغییر نظام در ایران نیست.‌

ترامپ در روزهای گذشته نیز در کنفرانس خبری خود مدعی شد: من فکر می‌کنم آنها (ایران) خواستار یک توافق هستند اما نمی‌دانند واقعاً چگونه آغاز کنند.

برخی توصیه‌های بد از سوی جان کری، وزیر خارجه سابق به آنها داده می‌شود. وی در پاسخ به سؤالی درباره برداشتن تحریم‌ها علیه ایران در دوره شیوع ویروس کرونا گفت: تمام کاری که ایرانی‌ها باید انجام دهند این است که با ما تماس بگیرند و درخواست کمک کنند.

هیاهوی تبلیغاتی

در هفته‌های گذشته، عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به اظهارات فریبکارانه مقامات آمریکایی درباره کاهش تحریم‌ها به دلیل شیوع کرونا گفته بود: ما همواره به آمریکا شک داریم و داشته‌ایم. اگر آنها قصد خیر داشتند، دنبال کار تبلیغاتی نبودند. ما مواضع آمریکایی‌ها را رصد می‌کنیم.

ما می‌دانیم از زمانی که این اتفاق در ایران افتاد، آنها چقدر علیه ما تبلیغ و برای تضعیف روحیه مردم و جامعه اخبار را جعل کردند.

موسوی تصریح کرد: ما به کمک آمریکایی‌ها شک داریم و در موارد قبلی هم دیدیم که به رغم ایجاد سر و صدا کاری نکردند.ما به این کمک‌های لفظی نیازی نداریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: در مورد بحث کانالی که سوئیس راه انداخت و مدتی پیش تعدادی دارو به ما ارسال کرد، دیدید که نگذاشتند منابع مالی ما به آن منتقل شود و دل آنها برای ملت ما نسوخته است. من تا کنون این پیام را ندیده‌ام و بعید می‌دانم ملت ایران به پیام ریاکارانه آمریکا قبل از اقدام عملی احتیاجی داشته باشد.

بحران کرونا در آمریکا

بر اساس آمار منتشر شده، آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. اکنون شیوع کرونا در آمریکا، این کشور را با یک بحران مواجه کرده است.‌

ترامپ در حالی ژست ناجی به خود گرفته که این روزها انتقادات از دولت آمریکا به دلیل مدیریت بسیار ضعیف در مقابله با بحران کرونا، به اوج خود رسیده است.

پوشیدن کیسه زباله به‌جای لباس ایزوله توسط کادر پزشکی در بیمارستان‌های آمریکا در کنار غارت فروشگاه‌ها توسط مردم و بی‌اعتنایی مقامات دولت درباره افزایش سرسام‌آور آمار مبتلایان، رسوایی بزرگی برای ساختار حاکمیتی آمریکا در پی داشته است.

حالا در شرایطی که ‌ترامپ در بحران کرونا در کشورش دست و پا می‌زند، ژست ناجی به خود گرفته و پیشنهاد فریبکارانه مذاکره را

 مطرح می‌کند.

هدف اصلی آمریکا از مذاکره، برجامیزه کردن مولفه‌های قدرت کشورمان است. در این میان، کرونا صرفا بهانه‌ای برای فریب مردم ایران است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .