قهر 3 عضو شورا/ علیخانی خطاب به هاشمی:حق ندارید پیشنهادات ما را وتو کنید

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سه عضو شورای شهر تهران به دلیل بررسی نشدن پیشنهادات‌شان جلسه شورا را ترک کردند.
به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس،‌ موضوع تمدید مصوبه تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه‌های توسعه و بازسازی تأسیسات آب و فاضلاب شهری و اجرای آبرسانی اضطراری شهر تهران همچنین تأمین بخشی از کسری قیمت تمام شده تعرفه آب و فاضلاب امروز در صحن شورای شهر مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و حواشی را به دنبال داشت.
محمد سالاری درباره این موضوع گفت:‌یک سال پیش و حدود 14 اردیبهشت مصوبه‌ای در شورا تصویب شد که طی بندهای مختلف آن مجموعه‌ای از عوارض برای شهروندان در زمینه انشعاب و آبونمان در نظر گرفته شد و قرار بر این بود که این عوارض در مسیرهایی از جمله توسعه انشعاب و مشکلات آب و فاضلاب پایتخت استفاده شود.
وی افزود: همچنین بر اساس تبصره 9 این مصوبه شهرداری باید با همکاری آبفا طی سه ماه لایحه به شورای شهر ارائه دهد ولی اکنون نه تنها این اتفاق نیفتاده بلکه آبفا به تنهایی برای شورا نامه فرستاده و اکنون این نامه تبدیل به دستور جلسه شده است.
برخی از اعضای شورا درخواست کردند که این موضوع به کمیسیون تخصصی بازگشت داده شود تا بررسی‌های بیشتری در این زمینه صورت گیرد و سرانجام این پیشنهاد مورد موافقت اعضا قرار نگرفت و کلیات این دستور جلسه در شورا به تصویب رسید.

پس از تصویب کلیات محسن هاشمی رئیس شورای شهر اعلام کرد: پیشنهادی به دست هیأت رئیسه رسیده ولی آن را در صحن بررسی نمی‌کنیم و در جلسه هیأت رئیسه ارزیابی خواهد شد.

این مسأله با واکنش برخی از اعضای شورای شهر از جمله محمد علیخانی و محمد سالاری همراه شد.

محمد سالاری در واکنش به صحبت‌های محسن هاشمی گفت: حق ندارید بدون آنکه دلیل قانع‌کننده‌ای برای اعضا بیاورید پیشنهادت را مطرح نکنید.

علیخانی هم در این زمینه خطاب به محسن هاشمی بیان داشت: رئیس شورا حق ندارد پیشنهادات اعضا را وتو کند اگر قرار است این پیشنهادات وتو شود ما اینجا چه کاره هستیم؟

هاشمی در پاسخ گفت: اگر می‌خواهید اینجا ننشینید که با این صحبت هاشمی محمد سالاری،‌محمد علیخانی و حسن خلیل‌آبادی صحن شورای شهر را ترک کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .