نصب تونل ضدعفونی در ورودی‌های مسجدالحرام

حجم ویدیو: 1.14M | مدت زمان ویدیو: 00:00:15
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مسجدالحرام پس از شیوع کرونا بر روی زائران بسته شده و اکنون پس از تعطیلی چندماهه خانه خدا، بر اساس تصمیم سعودی‌ها، تونل ضدعفونی و کنترل سلامت در ورودی‌های مسجدالحرام نصب می‌شود.
به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، مسجدالحرام اواخر سال گذشته پس از شیوع کرونا در جهان، ابتدا بر روی عمره‌گزاران سایر کشورها و با فراگیری این ویروس، بر روی تمامی زائران بسته شد.
همزمان با ماه مبارک رمضان با درخواست کارکنان خانه خدا، نماز تراویح با اعمال محدودیت‌هایی اقامه شد. البته همچنان درهای مسجدالحرام بر روی زائران و مردم حتی شهر مکه مکرمه نیز بسته است و تنها کارکنان مسجدالحرام امکان تشرف به این مکان مقدس را دارند.
سعودی‌ها طی روزهای اخیر برای بازگشایی درهای مسجدالحرام جلسات متعددی برگزار کردند و بنا بر پیشنهاد مسؤولان حرمین شریفین مقرر شد تا تونل‌ها ضدعفونی و کنترل سلامت در ورودی‌های مسجدالحرام نصب شود تا در صورت بازگشایی درهای خانه خدا بر روی زائران، از ورود افراد مشکوک به بیماری جلوگیری به عمل آورده و افراد نیز ضدعفونی شوند.

همچنین در روزهای اخیر روزانه مسجدالحرام با ازون ضدعفونی می‌شود تا در صورت بازگشایی درهای حرم، مشکلی برای زائران ایجاد نشود.

با این اقدام سعودی‌ها به نظر می‌رسد که برنامه‌‌های اجرایی برای بازگشایی مسجدالحرام بر روی زائران و حتی برپایی مناسک حج تمتع سال جاری آغاز شده است.

vrDXGR1BIE8h

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .