واکسن ضدکرونای آمریکا موفق عمل کرد و چرا ترامپ از کرونا نمی ترسد؟

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

متخصص برجسته بیمار‌های عفونی در‌آمریکا تأکید کرد: واکسن ضد کرونای آمریکا تا پایان ماه وارد مرحله آخر می‌شود و تاکنون موفق عمل کرده و در بدن افراد علیه ویروس کرونا آنتی بادی تولید کرده است.
به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از سی‌تی‌جی‌ان،آنتونی فاوسی، یکی از برجسته‌ترین متخصصین بیماری‌های عفونی در آمریکا می‌گوید: واکسن‌های کووید 19 تا پایان ماه ژوئیه وارد  مرحله  آخر می‌شوند.
کاندیداهای واکسن COVID-19 تا پایان ماه وارد مرحله بالینی می‌شوند و سایر نامزدهای واکسن ویروس کرونا در اوت ، سپتامبر و اکتبر به مرحله آخر کارآزمایی بالینی می‌رسند.

کرونا
این خبر در حالی منتشر شده که شرکت مدرنا در رأس تلاش‌های ساخت واکسن کشور قرار دارد؛ کارآزمایی مرحله آخر واکسن ضد کرونای این شرکت اواخر این ماه با حضور ۳۰ هزار دواطلب انجام می‌شود.
به گفته مدرنا، داوطلبانی که در ماه مه تحت آزمایش مرحله دوم قرار گرفته‌اند، نتایج اولیه مثبت را نشان داده‌اند و بدن آنها آنتی بادی‌های ضد ویروس تولید کرده است.

رئیس انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در مصاحبه با مجله پزشکی JAMA Network خاطرنشان کرد:

کرونا

ما شاید اوایل زمستان یک واکسن ایمن و مؤثر علیه کرونا داشته باشیم.
در صورتی که کارایی واکسن شرکت آمریکایی مدرنا با عنوان «mRNA-۱۲۷۳» ثابت شود، سالیانه ۵۰۰ میلیون دوز از آن تولید خواهد شد و از سال ۲۰۲۱ امکان افزایش ظرفیت تولید به یک میلیارد دوز نیز وجود دارد.

corona virus

 

چرا دونالد ترامپ از ابتلا به کرونا نمی‌ترسد؟

 
چرا ترامپ از ویروس و ابتلا به کرونا هراسی ندارد+دلایل

شبکه العربیه در گزارشی از علت بی‌توجهی ظاهری رئیس‌جمهور آمریکا به هشدارهای بهداشتی علی‌رغم شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور پرده برداشت.
به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ شبکه تلویزیونی العربیه در گزارشی اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ۷۴ سال سن دارد. وی تاکنون حتی یک بار هم از ماسک استفاده نکرده است. راز نترسیدن ترامپ از این ویروس چیست؟ رسانه‌های آمریکایی از این موضوع پرده برداشتند.

ترامپ پنس
بنا بر این گزارش، تیم‌های ویژه پزشکی و امنیتی همواره محل‌هایی را که ترامپ در آن‌ها حضور می‌یابد و هر جایی که ممکن است رئیس جمهور آمریکا از آن استفاده کند، ضدعفونی می‌کنند.
دولت ترامپ می‌گوید شرایط منحصر به فرد ترامپ موجب می‌شود وی به استفاده از ماسک نیازی نداشته باشد؛ زیرا مرتب تست کرونا می‌دهد.

بیماری ترامپ
هر فردی که با ترامپ ارتباط مستقیم داشته باشد، به طور کامل زیر نظر قرار می‌گیرد. از این رو، فقط کسانی که تست کرونا داده باشند، با ترامپ همراه می‌شوند. برای مثال پیش از آنکه آندژی دودا، رئیس جمهور لهستان، مهمان ترامپ شود، مقامات آمریکا از وی تست کرونا گرفتند.
بنا بر گزارش این شبکه، در جیب رئیس جمهور آمریکا همواره مواد ضدعفونی کننده است؛ به ویژه که وی به نگرانی از میکروب‌ها معروف است.

 

دونالد ترامپ
تدابیر مقامات آمریکایی برای محافظت از ترامپ در حالی صورت می‌گیرد که عملکرد دولت او برای مقابله با این ویروس همه‌گیر به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است و طبق آمار رسمی ارائه ‌شده، آمریکا با بیش از ۲ میلیون و ۶۸۰ هزار مبتلا در صدر جدول بیشترین کشور‌های آلوده قرار دارد. تاکنون بیش از ۱۲۸ هزار آمریکایی هم بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

 

ترامپ
​پیش از این هم روزنامه نیویورک تایمز فاش کرد رئیس‌جمهور آمریکا و کارکنان کاخ سفید به راحتی می‌توانند آزمایش کرونا بدهند ولی حتی اعضای کنگره از بهره بردن از این امکانات محروم هستند.