بانک مرکزی امروز (یکشنبه، ۲۴ مردادماه) نرخ رسمی ۴۶ ارز عمده و اصلی را اعلام کرد که نرخ همه ارزها با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی ثابت ماند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت دلار از آغاز هفته جاری روند افزایشی از خود نشان داد. قیمت دلار در بازار امروز اعلام شد. قیمت دلار تاثیر مستقیم بر بازار طلا و سکه دارد. قیمت دلار امروز26.670 هزار تومان به فروش رسید. تحولات مربوط به قیمت دلار را در ادامه این خبر بخوانید.

قیمت دلار امروز

قیمت دلار در کانال ۲۶ هزار تومان پایدار نماند و به کانال ۲۷ هزار تومان بازگشت. از سوی دیگر قیمت سکه از ۱۲ میلیون تومان عبور کرد، اما نتوانست این مرز را حفظ کند.

قیمت دلار در روز گذشته مسیر کاهشی را دنبال کرد و در آخرین ساعات معاملات در کانال ۲۶ هزار تومان قرار گرفت. برخی تحلیل‌گران معتقد بودند بعد از رشد ناگهانی قیمت دلار و افزایش یافتن رکورد سالانه، قیمت این ارز وارد فاز اصلاح شده است، با وجود این اظهار نظرها قیمت دلار معاملات امروز را با ثبت تغییراتی مثبت آغاز کرد و به کانال ۲۷ هزار تومان بازگشت.

قیمت دلار در شروع معاملات امروز ۲۷ هزار و ۳۷۰ تومان بود. قیمت دلار در ادامه قدری کاهش یافت و در پایان معاملات نیمه اول روز روی ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان قرار گرفت.

 

عوامل صعودی در بازار ارز

به نظر می‌رسد معامله‌گران نگرانی‌ها و ابهام‌هایی دارند و همین مساله موجب شده است که سطح تقاضا در بازار پایین‌تر نیاید. از یکسو مشخص نیست که دولت جدید چه برنامه‌ها و سیاست‌هایی برای مدیریت بازار ارز خواهد داشت و از سوی دیگر، تنش‌های منطقه‌ای کمی بالاتر رفته است. عامل دوم کمی سطح تقاضای احتیاطی بازار را بالا برده است.

عده‌ای نیز عنوان می‌کنند سطح عرضه ارز در دو روز ابتدایی هفته تغییر معناداری نکرد که زمینه‌ساز نزول قیمت اسکناس آمریکایی شود.

 این گروه باور دارند که با استقرار گروه جدید در وزارت اقتصاد و تغییر رئیس کل بانک مرکزی، سطح عرضه ارز بیشتر خواهد شد. حتی دیروز برخی کانال‌های اطلاع‌رسانی معامله‌گران عنوان می‌کردند که ممکن است سخت‌گیری‌های بیشتری نسبت به دلالان صورت بگیرد. با این حال، هیچ منبع رسمی چنین خبری را تایید نکرد.

  نقطه‌های حساس در بازار ارز

به‌طور کلی می‌توان گفت بازار جهت خود را از ابتدای هفته گذشته پیدا نکرده است و معامله‌گران با تردید اقدام به خریدوفروش می‌کنند.

با این حال، تا روز یکشنبه، نیروی نزولی خاصی در بازار نبود که بتواند حمایت مهم ۲۵هزار و ۲۰۰تومانی را شکست دهد و حتی اسکناس آمریکایی طی دو روز ابتدایی هفته توانست خود را بار دیگر به مقاومت ۲۵هزار و ۸۰۰تومان نزدیک کند. از نگاه تحلیلگران فنی درصورتی‌که دلار از محدوده ۲۵هزار و ۸۰۰تومانی عبور کند، توان صعود تا محدوده ۲۶هزار و ۲۰۰تومان را خواهد داشت. شکست محدوده ۲۶هزار و ۲۰۰تومان می‌تواند زمینه‌ساز ورود تقاضای بیشتر به بازار و رفتن دلار به سطوح بالاتر شود.

  اهرم صعودی دلار برای سکه

هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 156هزار تومان، قیمت دلار 27 هزار و 387 تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 11میلیون و 850 هزار تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 11 میلیون و 500 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 150 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 3 میلیون و 850 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 350هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و538 هزار تومان و هر مثقال طلا 5 میلیون و 10 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. * قیمت های درج شده در این خبر با استناد به نرخ های اعلامی از سوی اتحادیه طلا و جواهر است.