پیگیر بازگردادن کامل ارز صادراتی توسط صادرکنندگان هستیم/ تلاش برای مدیریت قیمت کالاهای اساسی

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

نمانیده مردم گرمی در مجلس گفت‌: اگر بانک مرکزی اسامی صادرکنندگانی که ارز صادراتی را بازنگرداندند تا یک هفته دیگر اعلام نکند و پرونده‌ آنان را به قوه قضائیه ارسال نکند ما از وزیر اقتصاد در قالب ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس شکایت می‌کنیم.
​ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: طبق تصمیمی که اتخاذ شد، پایان تیرماه آخرین فرصت برای بازگرداندن این ارزها از سوی صادرکنندگان به بانک مرکزی تعیین شد. 
وی افزود: با وجود پایان این فرصت هنوز تعدادی از صادرکنندگان این ارز صادراتی را بازنگرداندند و چنانچه بانک مرکزی تا یک هفته آینده اسامی این افراد را اعلام نکند و پرونده آنها را به دستگاه قضایی ارسال نکند، از وزیر اقتصاد در قالب ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس شکایت می‌کنیم. 
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: براساس ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس پس از طرح موضوع، کارگروهی برای بررسی موضوع مورد نظر از نمایندگان تشکیل می‌شود و نتیجه کار آنها در قالب گزارشی در صحن به رأی گذاشته می‌شود و در صورت تصویب، پرونده و گزارش برای رسیدگی به قوه قضائیه ارسال می‌شود. 
اسماعیلی خاطرنشان کرد: اگر این ارزها به کشور بازگردانده شود، با توجه به شرایط خاص ارزی موجود، اگر تأثیر صددرصدی نداشته باشد می‌تواند التیامی بر وضعیت کنونی بازار باشد. 
وی افزود: دلار در کشور ما هم تأثیر اقتصادی دارد و هم تأثیر روانی و در بسیاری از موارد مسائلی که به ارز ارتباطی ندارند دچار تلاطم می‌شوند و در این میان اقشار متوسط و ضعیف جامعه باید هزینه این مسائل را پرداخت کنند که هیچ نقشی در این تلاطم‌ها ندارند. 

وی افزود: ما همچنین موضوعاتی ازقبیل قیمت خودرو، قیمت کالاهای اساسی، موضوع ارز را پیگیری می‌کنیم تا از این طریق بتوانیم آرامش نسبی را به بازار بازگرداندیم.