ضرورت حذف پلاک فعال در پیش‌فروش خودرو

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

شرطی که بسیاری از مالکین ضعیف خودرو در کشور را برای تبدیل به بهتر کردن خودرویشان با یک قیمت متعادل تر به درد سر انداخته است.تعداد کثیری از خانواده‌های کشور، صاحب خودروهایی قدیمی هستند که متاسفانه دارای مشکلاتی همچون پرخرج و ناایمن بودن و آلایندگی هوا و غیره می‌باشد. به عنوان مثال خودروهایی مانند پراید، پیکان، پژو و سمند و امثالهم که مدل‌های قدیمی آنها مشکلات زیادی را برای خانواده‌ها ایجاد می‌کند. این خانواده‌ها معمولا از قشر متوسط و یا پایین‌تر جامعه هستند و واضح است که دلالان، صاحب چنین خودروهایی نیستند و کم نیستند افرادی که از ماشین‌های قدیمی خود به عنوان وسیله کار و کسب درآمد استفاده می‌کنند.

حق طبیعی و قانونی این افراد استفاده از مزایای فروش کارخانه‌ای برای تعویض خودروهای قدیمی‌شان است چرا که قیمت ماشین در بازار آزاد تفاوت فاحشی دارد و اغلب این خانواده‌ها از تأمین مبلغ برای خرید در بازار آزاد عاجز هستند هر چند که قیمت کارخانه‌ای هم بسیار بالاست.

ما از مسؤولین وزارت صمت و نمایندگان مجلس و دیگر مسئولین مرتبط می‌خواهیم هر چه زودتر این شرط را به صورت عادلانه تغییر دهند همچنین حذف شرط پلاک فعال در خانواده، برای خودروهای ایرانی که قبل از 10 سال گذشته تولید شده‌اند نیز حذف شود.