سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از روند بررسی پرونده بورسیه‌های وزارت علوم در کمیته فرهنگی و اجتماعی این کمیسیون خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

علی خضریان با اشاره به نشست امروز صبح (سه شنبه 18 شهریور ماه) کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: پنجمین جلسه رسیدگی به وضعیت بورسیه های وزارت علوم در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کمیسیون اصل 90 برگزار شد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در این جلسه ضمن بررسی لیست اسمی ارائه شده از وضعیت کلیه دانشجویان بورسیه از سوی وزارت علوم، بررسی برخی مصادیق و موضوع راهکار اجرایی برای حل مشکل ایشان مورد بحث و بررسی قرار گرفت، با توجه به اعلام مسئولین وزارت علوم و بحث های مرتبط در وزارت مبنی بر تعامل و اراده بر حل مسئله این امید را داریم شاهد نتایج عملی خوبی باشیم.

وی بیان کرد: جلسات به صورت پیوسته تا رسیدن به حصول نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت و گزارشی از طرز کار وزارت علوم در این خصوص در حال تدوین است، درادامه جلسات تکمیل می شود و در صورت لزوم به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: محمدرضا رضوان طلب، رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، اعلام آمادگی کرد در صورت صدور مجوز از سوی مجموعه های مرتبط و با پیگیری کمیسیون اصل 90 در خصوص برخی نقایص قانونی یا خلاء های قانونی زمینه همکاری بیشتر این مجموعه فراهم شود، قرار شد کمیسیون مکاتبات خود را در این زمینه صورت دهد تا مشکلی که در زمینه طرز کار وجود دارد رفع شود.