به گزارش خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در پایان نشست وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد که کشورهای این سازمان در موضع گیری واحدی درباره خارج شدن یکجانبه آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) داشته و امروز، بار دیگر پایبندی خود به توافقنامه هسته‌ای با ایران را مورد تأیید قرار دادند. لاوروف گفت: «ما درباره وضعیت پیرامون خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک برای حل و فصل برنامه هسته‌ای ایران، مواضع یکسان و مشترک داریم. همه ما بار دیگر بر تعهد خویش در قبال این سند مهم که به اتفاق آرا در شورای امنیت سازمان ملل هم مورد تصویب قرار گرفته و باید توسط همه شرکت کنندگان در آن اجرا شود را تأکید کردیم.» وزیر امور خارجه روسیه همچنین یادآور شد که در نشست وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، در خصوص اوضاع در افغانستان و حل و فصل مشکلات در سوریه نیز بحث و گفتگو شد. سرگئی لاوروف در عین حال تأیید کرد که نشست شورای سران سازمان همکاری شانگهای قرار است در ماه نوامبر (آبان-آذر ماه) به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار شود. به گفته وی، وزرای خارجه کشورهای عضو همچنین عرصه‌های مختلف همکاری درون سازمانی، از جمله در زمینه مبارزه با تروریسم بین المللی، قاچاق مواد مخدر، جرایم سازمان یافته از خارج از مرزها و جرایم سایبری را مواردی دانستند که نیاز به اقدامات مضاعف و تلاش‌های مشترک دارد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در پایان نشست وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد که کشورهای این سازمان در موضع گیری واحدی درباره خارج شدن یکجانبه آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) داشته و امروز، بار دیگر پایبندی خود به توافقنامه هسته‌ای با ایران را مورد تأیید قرار دادند.

لاوروف گفت: «ما درباره وضعیت پیرامون خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک برای حل و فصل برنامه هسته‌ای ایران، مواضع یکسان و مشترک داریم. همه ما بار دیگر بر تعهد خویش در قبال این سند مهم که به اتفاق آرا در شورای امنیت سازمان ملل هم مورد تصویب قرار گرفته و باید توسط همه شرکت کنندگان در آن اجرا شود را تأکید کردیم.»

وزیر امور خارجه روسیه همچنین یادآور شد که در نشست وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، در خصوص اوضاع در افغانستان و حل و فصل مشکلات در سوریه نیز بحث و  گفتگو شد.

سرگئی لاوروف در عین حال تأیید کرد که نشست شورای سران سازمان همکاری شانگهای قرار است در ماه نوامبر (آبان-آذر ماه) به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار شود.

به گفته وی، وزرای خارجه کشورهای عضو همچنین عرصه‌های مختلف همکاری درون سازمانی، از جمله در زمینه مبارزه با تروریسم بین المللی، قاچاق مواد مخدر، جرایم سازمان یافته از خارج از مرزها و جرایم سایبری را مواردی دانستند که نیاز به اقدامات مضاعف و تلاش‌های مشترک دارد.