حادثه ریزش معدن در کرمان

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

دادستان منوجان از برخورد بدون اغماض با مقصران حادثه معدن فرکروم منوجان گفت: مدیران و مسئول واحد ایمنی و امداد این معدن به دادستانی احضار شده‌اند.
امید رضایی در خصوص ریزش معدن فرکروم و جانباختن یکی از کارگران این معدن، گفت: بلافاصله مدیران و مسئول واحد ایمنی و امداد معدن به دادستانی احضار شدند.
رضایی اظهارکرد: در این رابطه پرونده‌ای در دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان منوجان تشکیل شده است و بازپرس پرونده به صورت ویژه تحقیقات مقدماتی را آغاز کرده است.
وی اعلام کرد: با توجه به اینکه این دومین حادثه‌ای است که طی یک هفته اخیر در معادن استان کرمان رخ داده است، ضرورت دارد سازمان صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌های مسئول و متولی موضوع ایمنی و امداد را در معادن به صورت ویژه‌تری دنبال کنند.
دادستان منوجان با اشاره به اینکه علل حادثه در حال بررسی است، هشدار داد: با مقصران احتمالی بدون اغماض و توجه به جایگاهشان برخورد قضائی صورت خواهد پذیرفت.

گفتی است عصر روز شنبه یکی از کارگران معدن فرکروم در شهرستان منوجان به دلیل ریزش معدن جان خود را از دست داد. پایان ماه گذشته نیز (مرداد ماه) یکی از کارگران این واحد معدنی در حادثه‌ای مشابه جان خود را از دست داده بود.

 

منبع: رکنا