چگونه است که رؤسای دو قوه دیگر میان مردم و محافل کاری حضور پیدا می‌کنند اما آقای روحانی به بهانه کرونا از این کار سر باز می‌زند؟

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

این پرسش اکنون تبدیل به یک پرسش عمومی شده است.

جهان‌نیوز ضمن طرح این سوال نوشت: رئیس دولت تدبیر و امید باز هم حاضر نشد در جلسه رای اعتماد مجلس به وزیر صمت حاضر شود. معاون پارلمانی  رئیس‌جمهور، علت عدم حضور روحانی در این جلسه را همچون جلسه گذشته، مخالفت ستاد مبارزه با کرونا اعلام کرده است. چند روز پیش واعظی، رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور هم مدعی شده بود که اگر رئیس‌جمهور کرونا بگیرد، کشور لطمه می‌خورد!

این رفتار انتقادبرانگیز روحانی به‌عنوان رئیس قوه مجریه در حالی است که آقایان رئیسی و قالیباف به‌عنوان دو رئیس قوه دیگر تحرکات قابل توجهی دارند؛ حتی سفرهای استانی داشته و در جریان سفرها دیدارهای چهره به چهره هم با مردم داشته‌اند.

جهان‌نیوز سپس از مخاطبان خود خواست تا نظر خود را پیرامون این رفتار به‌عنوان کامنت، ذیل خبر درج کنند که برخی از این دیدگاه‌ها و نظرات مردم را می‌خوانید:

- متاسفانه یکجانشینی ایشان نه از بعد وجود کرونا که از ابتدای ریاست ایشان وجود داشت و باعث شده مملکت در همه مسائل دچار بحران‌های جدی شود.

- ستاد کرونا بهانه خوبی شده تا 1400 پایش را به مجلس برای پاسخگویی نگذارد!!

- جناب ایشان تمایل ندارند در جلساتی حضور یابند که رئیس آن جلسات نباشند و این موضوع را دون شخصیت خود می‌دانند و با همین ادله در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام هم شرکت نمی‌کنند، ایشان تمایل دارند سکان تمام ارکان حکومت بلاقید در اختیار ایشان باشند!!!

- عدم حضور ایشون در مجلس علی‌رغم همه ایراداتی که به آن هست، ایرادی نداره. زنگ مجازی ایشون در روز بازگشایی مدارس در حالی که خود او و دولتش برای سالم ماندن بچه‌های مردم در مدارس به مردم اطمینان واهی می‌دادند، قابل قبول نیست.

- کار دنیا برعکس شده. رئیس قوه مجریه از جاش تکون نمی‌خوره.

- مشکل روحانی و اطرافیان او کرونا نیست بلکه روحیه غرور و اشرافی‌گری است نمونه‌های آن را بارها دیده‌ایم مانند بازدید او از کارخانجات که حتی از ماشین پیاده نمی‌شد یا مگر جهانگیری نبود که در مناطق زلزله‌زده با کفش روی فرش مردم رفت و...

- ایشان صرفا به‌دلیل ریاست قالیباف به مجلس نمیرن شان خود را اجل از آن می‌دانند که به جلسه‌ای بروند که رئیسش قالیباف باشد!

- درود به این رئیس‌جمهور که در عمل برای مردم ثابت کرد در انتخاب خودشان به عمل افراد توجه کنند نه به گفتارشان.

- خودش برای خودش پروتکل نوشته و دارد به نحو احسن اجرا می‌کند.

- علت حاضر نشدن در مجلس به خاطر ناتوانی و ناکامی خودش است.

- خوب رئیس‌دفتر که گفته اگر روحانی کرونا بگیرد کشور لطمه می‌بیند. یعنی اگر رئیس دو قوه دیگر کرونا بگیرند مشکلی پیش نخواهد آمد.

- بر خدا تکیه کنید جناب روحانی و مانند بقیه افراد که برای روزی خود بیرون میایند یک روز  از خانه دربیایید!!!

- رئیس‌جمهور محترم نزدیک هشت سال است که نشسته و تکان نمی‌خوره و خوراکش سخنرانی و گناه کم‌کاری‌اش را به گردن دیگران انداختن است و در ابتدای دوران ریاست‌جمهوریش شعار بستن با کدخدا را مطرح و در پایان گناه و نظر مردم را بر نفرین و لعنت بر آمریکا می‌داند!

- می‌گویند بر اساس نظر ستاد ملی کرونا مقامات عالی‌رتبه نظام نباید در مجامع عمومی بروند مصداق این نظر فقط آقای روحانی است؟ رؤسای دو قوه دیگر جزو مقامات عالی‌رتبه نظام هستند یا نه؟

- به نظر من رفتار ایشون از سال 92 تا 1400 هیچ تغییری نکرده. همونیه که بود و خواهد بود.

- آقای رشیدپور کجایی؟ غوغای روحانی ببین.

- کارنامه روحانی قابل دفاع نیست. روحانی مردم ایران را گرفتار کرده است.

- این توهین به ملت و رای‌دهندگان و نمایندگان مجلس و قانون اساسی است!

- کسی به فکر مملکت باشه وسط میدان میاد...!!

- با سلام. ایشون در جمع نمایندگان که فاصله اجتماعی پروتکل‌ها رو رعایت می‌کنند حاضر نمی‌شود. می‌ترسد کرونا بگیرد اما ما معلمان با دانش‌آموزانی که هیچ‌گونه رعایتی را انجام نمی‌دهند و مراعات نمی‌کنند بیمار نمی‌شویم و دانش‌آموزان هم بیمار نمی‌شوند و آن را به خانواده‌های خود انتقال نمی‌دهند و خون دانش‌آموزان و فرهنگیان کم‌رنگ‌تر یا شاید هم خونی وجود نداشته باشد که رنگی داشته باشد در مقابل این آقایون.