محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از روسای کمیسیون‌های مجلس امروز دوشنبه وارد فرودگاه کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان شدند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

محمدباقر قالیباف در بدو ورود به فرودگاه کنارک مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان،نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی،فرمانداران کنارک و چابهار و جمعی از مسوولان قرار گرفت.

قالیباف پس از ورود به چابهار در جمع خبرنگاران با بیان این که حضور در استان سیستان و بلوچستان پیرو نظارت های میدانی مجلس انجام می شود، گفت: حد اقل یک ماه پیش از حضور در هر استان برای نظارت میدانی، موضوعات مختلف استان در مجلس با حضور کمیسیون های مربوطه و نیز استاندار، مجمع نمایندگان استان و نیروهای جهادی استان بررسی می شود.

وی افزود: در بررسی های پیش از سفر گزارش های دیوان محاسبات و سازمان بارزسی از پروژه های استان نیز مورد توجه قرار می گیرد و در حین سفر هم بررسی میدانی این گزارش ها در دستور کار است و در پایان سفر هم یک جمع بندی با حضور بخش های مختلف خواهیم داشت.

رئیس مجلس تاکید کرد: تصمیم هایی که در این نظارت های میدانی گرفته می رشود در پرتال مجلس قرار داده می شود و پیگیری های بعدی این تصمیم ها نیز در تهران ادامه می یابد.

قالیباف افزود: امیدوارم این نظارت میدانی بتواند تحرک بیشتری را به پروژه های نیمه تمام بدهد و بتوانیم به این استان که در ظاهر محرومیت دارد اما در واقع دارای ظرفیت های بزرگ و مهمی است و در حوزه ترانزیت، شیلات، صنعت، گردشکری و کشاورزی ظرفیت های خوبی دارد و گنج پنهانی است، خدمت بیشتری انجام دهیم.

نماینده مردم شهرستانهای چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: رییس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه در راستای بازدید زیرساخت‌ها، بررسی نیازها، رفع مشکلات، بررسی طرح‌ها و روند اجرایی پروژه‌ها به دعوت مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان به این استان سفر کرد.

معین الدین سعیدی بازدید از روند ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار، بازدید از مناطق حاشیه شهر و دیدار با مردم و مسوولان را از مهمترین برنامه‌های سفر یکروزه قالیباف به چابهار عنوان کرد.

وی افزود: همچنین بازدید از مناطق ساحلی و آشنایی با ظرفیت‌های شیلاتی، گردشگری و تجاری شهرستان‌های دشتیاری و چابهار از دیگر برنامه‌های این سفر است.

نماینده حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی گفت: رییس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه در ادامه سفر به سیستان و بلوچستان از شهرستان‌های ایرانشهر، سراوان، زاهدان و زابل بازدید می‌کند.

وی اظهارداشت:با توجه به اهمیت سواحل مکران دومین سفر استانی قالیباف از چابهار کنارک و دشتیاری آغاز و در شهرستان زابل خاتمه می‌یابد.

سعیدی ادامه داد: قالیباف و جمعی از روسای کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در این سفر سه روزه به سیستان و بلوچستان مسائل و مشکلات این استان را مورد بررسی قرار می‌دهند.

روسای کمیسیون‌های عمران، کشاورزی و صنایع، رئیس مجلس شورای اسلامی را در این سفر همراهی می‌کنند.

قالیباف: ظرفیت‌های مجلس را برای رفع موانع پیشرفت در سیستان و بلوچستان به کار می‌گیریم

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر خود به استان سیستان و بلوچستان، گفت: ظرفیت‌های مجلس را تمام‌قد برای قوی کردن مردم و رفع موانع پیشرفت به کار می‌گیریم.

محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

«‌سیستان و بلوچستان⁩

‌سرزمین گنج‌های پنهان؛

‌دیار مردم دلیر، غیور و مهربان؛

‌استانِ ظرفیت‌های نادیده گرفته شده؛

‌مهد منابع فراوان و امکانات کم.

‌در ⁧نظارت میدانی⁩ از این استان بر آنیم تا ظرفیت‌های مجلس را تمام‌قد برای قوی کردن مردم و رفع موانع پیشرفت به کار گیریم.»