علی نجفی خوشرودی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در مسقط امروز (یکشنبه) ضمن دیدار با «هیثم بن‌ طارق آل‌سعید» سلطان عمان استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سفیر ایران در این خصوص در توئیتی با اشاره به ملاقاتش با سلطان عمان نوشت که اراده رهبران عالی دو کشور بر توسعه روابط استوار است و دو کشور به دنبال ارتقای روابط هستند.

نجفی خوشرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط ۱۶ شهریور ماه نیز در دیدار با سید بدر بن حمد بن حمود البوسعیدی وزیر خارجه این کشور، رونوشت استوارنامه خود را تسلیم کرده بود.

وی ۳۱ مرداد ماه با استقبال مسئول تشریفات وزارت خارجه عمان و اعضای سفارت در فرودگاه بین المللی مسقط وارد عمان شد.

وی در سخنانی در جمع اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط  ضمن ابراز خرسندی از سطح روابط بین دو کشور، بر تقویت و گسترش هر چه بیشتر مناسبات دوجانبه تاکید کرد. 

نجفی خوشرودی جایگزین حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا نوری شاهرودی» شده است.

نجفی خوشرودی که متولد ۱۳۴۹ شهر بابل است. دارای مدارک کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران ۱۳۷۲، کارشناسی ارشد روابط بین الملل (‌دیپلماسی و سازمان‌های بین‌المللی ) از دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه ۱۳۷۵ و دکتری حقوق بین‌الملل از دانشگاه تهران در مرحله رساله است.

نجفی خوشرودی پیش از این به عنوان کارشناس حوزه معاونت امور حقوقی و بین‌المللی، کارشناس حوزه معاونت اروپا و ‌آمریکای وزارت خارجه، دبیر دوم، مسئول بخش اقتصادی و کاردار موقت سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، معاون اداره اول کشورهای مشترک المنافع و رئیس اداره دوم کشورهای مشترک المنافع و همسایگان شمال‌‌غربی وزارت امور خارجه فعالیت کرده است.

سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران همچنین در طی سال‌های  ۱۳۹۱ - ۱۳۹۵ به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان به فعالیت پرداخته است و پس از آن از در طی سال‌های ۱۳۹۵ - ۱۳۹۹ نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی و عضو و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بوده است.

نجفی خوشرودی از هفتم خرداد ۱۳۹۹ تاکنون در سمت مشاور وزیر امور خارجه به فعالیت مشغول بوده است.