رئیس قوه قضاییه فقر را محصول بی عدالتی اجتماعی دانست و بیان داشت: راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، اجرای عدالت است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مهمترین بخش اظهارات سید ابراهیم رئیسی به شرح زیر است:

* امروز با مشکلات و تنگناهایی مواجهیم که دشمن برای ما ایجاد کرده است.

* گام های بسیاری در این چهل سال برداشته شده اما باید گام های بیشتری برداشته شود.

*  فقرزدایی و محرومیت زدایی از مسائل مهم است.

* در مملکتی که در جای جای آن ثروت خوابیده است نباید چهره کریه فقر مناطق مختلف کشور ما را بپوشاند.

* فقر محصول بی عدالتی اجتماعی است

* راهکار مبارزه با فقر،فساد و تبعیض اجرای عدالت است.

* اجرای عدالت در همه بخش ها در کشور بسیار مهم است.

* در حوزه قضایی اجرای عدالت برای ما محوری ترین نکته است.

* آنچه می تواند جلو تولید پرونده و فساد اجتماعی را بگیرد، عدالت اقتصادی و ایجاد اشتغال است.

* امروز دولت، نهادها، سازمانها، نیروهای مسلح و همه بخش ها در جهت توانمندی اقتصادی، توانمندی امنیتی و در حوزه فرهنگ تلاش کنند.

* ایران قوی، اقتصاد قوی و امنیت قوی می خواهد.

* از دغدغه‌هایی که کشور ما امروز با آن مواجه بوده اشتغال است.

* امروز گفتند150 هزار اشتغال ایجاد شده است.

* مسئله اشتغال بسیار مهم است.

* اشتغال در کاهش ورودی پرونده نقش مهمی دارد.

* یکی از راه‌های کاهش جرم؛ افزایش تولید، افزایش اشتغال و کاهش فقر است.

مشروح اظهارات رئیس دستگاه قضا به شرح زیر است:

آیت‌الله رییسی، صبح امروز (سه‌شنبه) طی سخنانی در آیین شکرانه ایجاد ۱۵۰ هزار شغل با همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) اظهار کرد: شاید اگر همه تلاش‌های ستاد اجرایی را می‌شد به نمایش گذاشت مشخص می‌شد گام‌های ارزشمند و ماندگاری در جهت تولید و اشتغال و کار دانش بنیان و تحقق منویات مقام معظم رهبری برداشته شده است و از ریاست ستاد و اعضای فرهیخته ستاد تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: از هنر‌های ستاد فرمان اجرایی این بوده است که تولید ثروت کند و نیرو‌های کارآمد را گرد هم آورد و چهره‌هایی که در حد وزیر و یا معاون وزیر هستند.

آیت الله رییسی با بیان اینکه امروز با مشکلات و تنگنا‌هایی مواجهیم که دشمن برای ما ایجاد کرده است، افزود: گام‌های بسیاری در این چهل سال برداشته شده؛ اما باید گام‌های بیشتری برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه فقرزدایی و محرومیت زدایی از مسائل مهم است، گفت: در مملکتی که در جای جای آن ثروت خوابیده است نباید چهره کریه فقر مناطق مختلف کشور ما را بپوشاند.

رئیس قوه قضاییه فقر را محصول بی عدالتی اجتماعی دانست و بیان داشت: راهکار مبارزه با فقر و فساد و تبعیض اجرای عدالت است.

آیت الله رییسی با تاکید بر اینکه اجرای عدالت در همه بخش‌ها در کشور بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: در حوزه قضایی اجرای عدالت برای ما محوری‌ترین نکته است. آنچه می‌تواند جلوی تولید پرونده و فساد اجتماعی را بگیرد، عدالت اقتصادی و ایجاد اشتغال است.

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری می‌فرمایند رونق تولید و جهش تولید، معلوم می‌شود که امروز دوای همه درد‌های جامعه ما در رونق و جهش تولید است.

رئیس قوه قضاییه اظهار کرد: امروز دولت، نهاد‌ها، سازمانها، نیرو‌های مسلح و همه بخش‌ها در جهت توانمندی اقتصادی، توانمندی امنیتی و در حوزه فرهنگ تلاش کنند؛ چراکه ایران قوی، اقتصاد قوی و امنیت قوی می‌خواهد.

آیت الله رییسی با تاکید براینکه می‌توانیم در مقابل توطئه‌ها و کارشکنی‌های دشمن و تهدید‌ها ایستادگی کنیم، از ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان جلوه «ما می‌توانیم» یاد کرد.

وی ادامه داد: از دغدغه‌های امروزی که کشور ما با آن مواجه بوده اشتغال است و امروز گفتند ۱۵۰ هزار اشتغال ایجاد شده است؛ مسئله اشتغال بسیار مهم است.

رئیس قوه قضاثییه با اشاره به اینکه اشتغال در کاهش ورودی پرونده نقش مهمی دارد، یکی از راه‌های کاهش جرم را افزایش تولید و اشتغال و کاهش فقر است.

خبر در حال تکمیل است...