مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس گفت: تحول نظام برنامه­‌ریزی و تشکیلاتی مجلس شامل ۱۷ راهبرد و ۱۰۴ پروژه است و از مجموع پروژه­‌ها ۴۵ درصد آن‌ها شروع شده و ۵۵ درصد در حال شروع است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران به تشریح موضوعات مطرح شده در یازدهمین جلسه شورای معاونین و مشاورین مجلس شورای اسلامی پرداخت.

نگاهداری رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی، مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه را برنامه راهبردی-عملیاتی چهارساله معاونت اجرایی و بحث حسابرسی شهرداری ها توسط دیوان محاسبات کشور عنوان داشت.

وی افزود: در این جلسه که معاونین مجلس، رئیس دیوان محاسبات کشور و دستیاران و مشاورین رئیس مجلس حضور داشتند، برنامه راهبردی - عملیاتی چهارساله معاونت اجرایی ارائه شد.

نگاهداری ادامه داد: تحول نظام برنامه­‌ریزی و تشکیلاتی، توسعه ارتباطات و خدمات الکترونیک، بهبود و توانمندسازی نیروی انسانی، تحول و تکامل نظام مالی و ارتقا و بهسازی زیرساخت­‌ها ۵ محور برنامه‌ه­ای معاونت اجرایی در نظر گرفته شده است که شامل ۱۷ راهبرد و ۱۰۴ پروژه است و از مجموع پروژه­‌ها ۴۵ درصد آن­ها شروع شده است و ۵۵ درصد در حال شروع است. همچنین در این جلسه گزارشی از طرح توسعه پردیس بهارستان ارائه شد.

رئیس حوزه ریاست مجلس بیان کرد: در خصوص موضوع حسابرسی شهرداری‌­ها توسط دیوان محاسبات در این جلسه مباحث مقدماتی مطرح و مقرر شد بحث نظارت بر نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی از جمله شهرداری­‌ها در نشست‌­های تخصصی لازم و با استفاده از ظرفیت­‌های مجلس دنبال شود و چگونگی این نظارت مشخص شود.