پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

وام یک میلیون تومانی کرونا با یارانه برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در نوسانات اقتصادی کرونا پرداخت می‌شود. ولی این همه ماجرا نیست و تسهیلات دیگری هم در راه است. شاید از بار سختی این ‌روزها اندکی بکاهد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به خبرگزاری‌ها خبر داده که دولت به صورت هدفمند در قالب ۲ طرح از افرادی که در دوران کرونا متضرر شده‌اند قصد حمایت دارد.

یارانه نقدی

نحوه ارسال پیامک برای دریافت وام یک میلیونی کرونا

متقاضیان دریافت مرحله دوم  وام یک میلیون تومانی کرونا  برای ثبت نام در این طرح باید کد ملی سرپرست خانوار را از سیم کارتی که به نامش هست، به شماره 6369 ارسال کنند.

هنوز برخی از متقاضیان در ارسال پیامک ناموفق بوده‌اند، آنها گفته اند: پیامک ارسال نمی‌شود و تلفن همراه خطای ناموفق بودن ارسال پیامک را نمایش می‌دهد.

نحوه ارسال پیامک

وزارت تعاون درباره حل این مشکل اعلام کرد: تنظیمات برخی از گوشی‌های همراه نیازمند اضافه کردن 98+ قبل از شماره 6369 است.

واقعیت اینکه در این گوشی‌ها ارسال پیامک به شکل 986369+ است؛ بنابراین متقاضیان ابتدا کد ملی سرپرست خانوار را به شماره 6369 ارسال کنند، چنانچه پیامک ارسال نشد، بار دوم آن را به 686369 + بفرستند.

ثبت نام برای دریافت وام یک‌میلیون تومانی از چهارم آذرماه شروع و به مدت یک هفته (۱۱ آذرماه) ادامه دارد. این وام قرض الحسنه و در 30 قسط از یارانه معیشتی خانوار کسر می‌شود.

یارانه

شرط دریافت بسته جدید معیشتی و وام یک‌میلیونی

سه شرط برای دریافت بسته جدید معیشتی و وام یک‌میلیونی آسیب‌دیدگان کرونایی در این مرحله از سوی دولت اعلام شد.

در حالی قرار است طی هفته‌های آتی، حمایت جبرانی معیشت خانوارها در محدودیت‌های شدید کرونایی در مرحله جدید آغاز شود که وزارت رفاه سه شرط برای دریافت این تسهیلات به خانواده‌ها اعلام کرده است؛

نخست اینکه این بسته به افرادی که درآمد ثابت نداشته باشند، پرداخت می‌شود؛ دوم اینکه این افراد باید متقاضی وام یک‌میلیون‌تومانی کرونایی در مرحله اول باشند و سوم اینکه دریافت‌کننده بسته معیشتی فعلی باشند.

همچنین کمک بلاعوض (ماهانه مبلغ یک‌میلیون ریال به‌ازای هریک از اعضای خانوار) از آذر ماه تا پایان سال جاری به‌مدت چهار ماه، به سرپرست خانوار پرداخت می‌شود علاوه بر اینکه وام یک‌میلیون‌تومانی به‌صورت تسهیلات قرض‌الحسنه یک‌میلیون‌تومانی با نرخ کارمزد 4 درصد از محل باقی‌مانده منابع بسته جبرانی مصوب جلسه دوازدهم مورخ 1399/01/09 ستاد ملی مدیریت کرونا، با اقساط 30ماهه و از منابع یارانه معیشتی ماهانه خانوار پرداخت خواهد شد.

وام کرونا