تسنیم/ نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: رهبر انقلاب جمله «اللهم انّا لانعلم منه الا خیرا» را ۳ بار در نماز میت حاج قاسم خواندند که عمق وابستگی رهبری به وی را نشان داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به نخستین سالگرد شهادت مظلومانه سردار شهید سلیمانی اظهار داشت: شهید سلیمانی تأثیری بسزا در افزایش توان بازدارندگی نظام اسلامی داشت.
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: سردار شهید سلیمانی با حضور در جبهه‌های گوناگون مانند سوریه، لبنان، عراق و ایران به این وظیفه خطیر و افزایش توان بازدارندگی نظام اسلامی پرداخت؛ به‌طوری که امروز جوانان دنیای اسلام به او افتخار می‌کنند.
وی در تبیین ابعاد شخصیت انقلابی شهید قاسم سلیمانی به‌عنوان مدیر تراز انقلاب اسلامی تصریح کرد: مدیر تراز انقلاب اسلامی کسی است که در اندیشه رشد و تعالی دنیای اسلام باشد و در این راه مجاهدانه و بی‌ریا کار کند و شهید حاج قاسم سلیمانی از این ویژگی برخوردار بود و بی‌ریا و مجاهدانه در همه عرصه‌های اجتماعی فعالیت ویژه داشت.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به نقش شهید سلیمانی در شکست توطئه‌های استکبار و افزایش قدرت جبهه مقاومت خاطرنشان کرد: او در چندین جبهه به تلاش مجاهدانه می‌پرداخت و هم مایه تقویت جبهه مقاومت و هم خاری در دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی شد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه "این شهید با تقویت جبهه مقاومت توانست نقشه‌های استکبار جهانی را خنثی کند" ابراز داشت: قاسم سلیمانی از ویژگی‌های فراوانی برخوردار بود که شاخص‌ترین آنها اخلاص، ولایت‌پذیری و مجاهدانه عمل کردن بود و این شاخصه‌ها باعث شد تا او یک شخصیت ممتاز در دنیای اسلام باشد.
وی با اشاره به رابطه و دلبستگی عارفانه حاج قاسم با رهبر معظم انقلاب گفت: او آنقدر در ولایت ذوب شده بود که رهبر انقلاب حین اقامه نماز میت برای او، این جمله «اللهم انّا لانعلم منه الا خیرا» را 3 بار برای او به‌کار برد که به‌معنای «ما به‌جز خوبی از او نمی‌دانیم» است و حاکی از اهمیت مطلب بود و عمق وابستگی ایشان به‌ رهبری را نشان می‌‌داد.
رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان، شهید سلیمانی را یک شخصیت ممتاز در میان چهره‌های انقلاب دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب از او به‌عنوان شاخص‌ترین مدافع حریم ولایت و یکی از چهره‌های بزرگ مقاومت در دنیای اسلام نام می‌بردند.