پایگاه پولیتیکو با استناد به منابع جمهوریخواه و افراد نزدیک به خانواده ترامپ گزارش داد، جارد کوشنر در حال تقویت حمایت از نامزدی همسرش ایوانکا ترامپ برای کرسی مجلس سنا از ایالت فلوریدا در سال ۲۰۲۲ است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش اسپوتنیک، این خبر در حالی منتشر می شود که شایعاتی مطرح شده که این دختر رئیس جمهور سابق آمریکا که در دولت قبلی مشاور ارشد رئیس جمهور بود به دنبال ادامه فعالیت در سیاست است. یک سری گزارش های قبلی منتشر شده بودند مبنی بر اینکه ایوانکا ممکن است در سال ۲۰۲۴ نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود.

به گفته یک منبع، کوشنر که او هم مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا بوده، مشغول حمایت و حفاظت از حرفه سیاسی همسرش است. منبع دیگری به پولیتیکو گفت که کوشنر تاکنون تماسهایی را درباره رقیب بالقوه ایوانکا برقرار کرده است. منبعی دیگر اظهار کرد: او با افراد تماس می گیرد و در تلاش برای جلب نظر آنها میگوید (سناتور مارکو) روبیو وحشتناک و بی ارزش است و او احتمالا قرار است شکست بخورد و ایوانکا به آنجا می رود و ما همه باید به هم پیوسته و متعهد به حمایت از او شده و او را به نامزد شدن وادار کنیم.

روبیو که قرار است سال آینده میلادی مجددا برای کرسی مجلس سنای کنگره آمریکا نامزد شود به ایوانکا ترامپ نسبت به مبارزه ای سخت هشدار داده، هر چند که شانس او برای شکست دادنش را رد نکرده است.

همزمان روبیو از دختر رئیس جمهور سابق آمریکا نیز تعریف کرده و گفت، هر دوی آنها در چهار سال گذشته در زمینه مسائل متفاوت "خیلی خوب با هم همکاری کردند". این سناتور حتی گفت که دوره دونالد ترامپ پرثمرترین دوره برای فلوریدا در تاریخ مدرن است.

پولیتیکو نوشت، دستکم سه عضو خانواده ترامپ نامزدی برای یک سمت دولتی را در نظر داشته و یا "از آنها خواسته شده چنین کاری کنند". به گفته منابع خبری، لارا ترامپ، عروس کوچک ترامپ نامزدی برای کرسی سنا از کارولینای شمالی در سال ۲۰۲۲ را در نظر دارد.

همچنین بر اساس این گزارش، یک عضو دیگر خانواده ترامپ که خواستار پیگیری حرفه ای در سیاسی است دونالد جونیور، پسر ارشد دونالد ترامپ است. با این حال اطلاعاتی از این که او برای چه زمانی و چه سمتی علاقه به نامزدی دارد مطرح نشده است.