مک‌کنزی، فرمانده نیروهای تروریست سنتکام در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس در توصیف حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد گفت: ما گزارش‌های اطلاعاتی را مشاهده کردیم مبنی بر اینکه شاید ظرف چند ساعت، شاید چند روز و احتمالاً به چند هفته نخواهد کشید که سیلی از حملات مختلف را علیه نیروهای ما در عراق، سفارتخانه ما و دیگر پایگاه‌های ما در آنجا پیش خواهد برد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مک کنزی سپس ادامه داد که زمانی که سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا پی بردند که ایران در حال آماده‌سازی حمله موشکی است، زمان کافی برای تخلیه یکهزار نظامی آمریکایی و ۵۰ هواپیما از پایگاه عین‌‌الاسد وجود داشت.

فرمانده نیروهای تروریست سنتکام درخصوص دقت موشک‌های ایرانی و شدت حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد توضیح داد: در صورتی که پایگاه تخلیه نمی‌شد، فکر می‌کنم احتمالاً ۲۰ یا ۳۰ هواپیما را از دست می‌دادیم و ۱۰۰ تا ۱۵۰ پرسنل (آمریکا) را از دست داده بودیم. اگر آمریکایی‌ها مرده بودند، قصد داشتیم انتقام بگیریم.

مک‌کنزی سپس ادامه داد: حمله‌ای بود که قطعاً مشابه آن را هرگز مشاهده یا تجربه نکرده بودیم... موشک‌ها دقیق بودند. آنها کاملاً به همان ‌جایی که می‌خواستند، برخورد کردند.

گفتنی است، لاف گزاف و دروغ‌بافی مک‌کنزی با جمله «اگر آمریکایی‌ها مرده بودند، قصد داشتیم انتقام بگیریم» اینجا مشخص می‌شود که پس از ترور بزدلانه و دزدانه سیدالشهدای مقاومت اسلامی سپهبد حاج قاسم سلیمانی، آمریکا تهدید کرده بود که اگر ایران پاسخ دهد، 52 نقطه ایران را هدف قرار می‌دهد و حرفی از این نبود که اگر با حمله ایران کشته دادند انتقام بگیرند! در همین حال، ایران با موشک‌های بالستیک نقطه‌زن پایگاه نظامی عین‌الاسد را در هم کوبید و آمریکا غلطی نکرد. اگر هم غلطی از آمریکا سر می‌زد، 400 نقطه از اهداف آمریکا موشک‌باران و با خاک یکسان می‌شد.

آلن جانسون: بلندی صدای موشک همچون عبور یک قطار باری بود

آلن جانسون، یکی از فرماندهان نیروهای آمریکایی در عین الاسد نیز در توصیف آن روز گفت: ما شروع به پایین رفتن (از پناهگاه‌های زیرزمینی) کردیم که شاید حدود ۱۳۵ متر بود، یک سوم راه را رفته بودیم که صدای مهیبی آمد و شنیده شد «در حال آمدن است، در حال آمدن است، پناه بگیرید، پناه بگیرید، پناه بگیرید». به اندازه یک زمین فوتبال دیگر مانده بود که باید می‌دویدم. نمی‌دانستم که موشک بعدی چه زمانی قرار است برخورد کند.

به گزارش فارس، وی در توصیف بلندی صدای برخورد موشک‌ها به پایگاه گفت که موشک‌ها طوری صدا می‌کردند که انگار یک قطار باری از کنار شما رد می‌شود.

فرمانده نظامی آمریکایی توصیف کرد که حدود ۴۰ نفر به صورت فشرده در پناهگاهی که فقط برای محافظت از ۱۰ نفر در مقابل حملات بسیار کوچک‌تر طراحی شده بود، قرار گرفته بودند.

هنوز کابوس می‌بینم و گوش‌هایم صدا می‌دهد

جانسون در ادامه با تأکید بر آن‌که آن شب حمله ایران به عین‌الاسد را فراموش نمی‌کند، گفت که هنوز سردرد دارد و صداهایی در گوش خود احساس می‌کند و کابوس دارد.

وی با توضیح اینکه نمی‌داند چطور جان به در برده ادامه می‌هد: شانس... زیرا واقعاً هیچ‌کس نباید از چنین چیزی زنده بیرون می‌آمد.

در پی حملات ایران به پایگاه عین‌ الاسد، پنتاگون پس از مدتی پنهانکاری اعلام کرد که که در حمله موشکی ماه ژانویه ایران به پایگاه نظامی عین‌الاسد آمریکا در عراق، ۱۰۹ نظامی آمریکایی دچار جراحت آسیب مغزی شده‌اند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز ۱۸ دی‌ماه به عنوان بخشی از پاسخ ایران به ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پایگاه عین‌الاسد را هدف حمله موشکی قرار داد. تصاویر ماهواره‌ای منتشرشده بعد از حمله نشان می‌دهد نقاط زیادی در پایگاه با دقت بالا مورد اصابت قرار گرفته است.

در حالی که بعد از این حمله دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا مدعی شد که «همه چیز خوب است» و هیچ‌یک از نظامیان آمریکایی آسیب ندیده‌اند، اما پنتاگون به صورت قطره‌چکانی و به مرور آمار خسارات ناشی از این حمله را منتشر کرد.