در حالی که هند در شبانه‌روز گذشته حدود 402 هزار مبتلا و بیش از 3500 فوتی را به ثبت رساند، برای چندمین بار بیمارستانی در این کشور دچار حریق شد که 18 نفر جان خود را از دست دادند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

امروز (شنبه) هند بار دیگر رکورد ابتلای روزانه خود و جهان را جابه‌جا کرد و ۴۰۱ هزار و ۹۹۳ ابتلا در یک روز را به ثبت رساند.

طبق اعلام وزارت بهداشت هند، با احتساب این تعداد، شمار کلی مبتلایان از ۱۹ میلیون نفر فراتر رفت.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، در همین حال، کشور کرونازده هند همچنین ۳۵۲۳ فوتی جدید را در یک شبانه‌روز به ثبت رساند و شمار کلی قربانیان این کشور به ۲۱۱ هزار و ۸۵۳ نفر رسید.

از ۲۲ آوریل (برای نهمین روز متوالی) این کشور هر روز شاهد بالای ۳۰۰ هزار ابتلا بوده که نظام بهداشت و درمان آن را در هم شکسته و بیمارستان‌ها در هند به شدت با کمبود اکسیژن، تخت و دارو مواجه هستند.

طبق آمار، دهلی نو پایتخت هند که با کمبود شدید اکسیژن مواجه است، بیش از ۲۷ هزار  مورد ابتلا را در روز جمعه ثبت کرد. علاوه بر این، به دلیل خیز موارد فوتی، ظرفیت مراکز مخصوص سوزاندن اجساد هم تکمیل شده است.

«نارندا مودی» نخست‌وزیر هند که با انتقادات شدید به دلیل ناکامی در مدیریت موج دوم مواجه است، اقدامات بیشتری را برای مقابله با شرایط موجود اعلام کرده است. شورای وزیران هند بعد از جلسه روز جمعه وضعیت موجود را «بحران قرن» نامید.

برخی کشورها هم برای کمک به هند اعلام آمادگی کرده و تعدادی از آن‌ها به این کشور کمک پزشکی ارسال کرده‌اند.

در چنین شرایطی که دومین کشور پرجمعیت جهان به شدت با همه‌گیری مرگبار کرونا درگیر است، برای چندمین بار بیمارستان‌های این کشور دچار حریق شد.

به گزارش «اسپوتنیک»، صبح امروز (شنبه) دستکم ۱۸ نفر که اغلب آن‌ها از بیماران کرونایی بودند، به دلیل آتش‌سوزی در بیمارستانی در غرب ایالت «گجرات» جان خود را از دست دادند.