برنا/ نماینده‌ مجلس نهم‌ و دهم گفت: افزایش و کاهش بودجه صدا و سیما و یا سایر ارگان ها بر عهده تشخیص کمیسیون تلفیق است، این مجلس که ادعای انقلابی بودن را دارد وارد این مسیر نمی‌شود که نهادهای حاکمیتی ضابطه مند و قانون مند شوند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«غلامرضا کاتب» در رابطه با "قانون‌مند وضابطه‌ مند‌ کردن‌ صداوسیما" گفت: در مجلس دهم به دنبال تحقیق و تفحص از صدا و سیما نبودیم زیرا این تحقیق و تفحص به راحتی انجام نمی شود اما در مجلس دهم در رابطه با قانون اداره صدا و سیما در کمیسیون فرهنگی طرحی به تصویب رسید ولی طرح در صحن علنی رای نیاورد. 
او ادامه داد: افزایش و کاهش بودجه صدا و سیما و یا سایر ارگان ها بر عهده تشخیص کمیسیون تلفیق است، این مجلس که ادعای انقلابی بودن را دارد وارد این مسیر نمی‌شود که نهادهای حاکمیتی ضابطه مند و قانون مند شوند. صدا و سیما اعتقادش بر این است که نیاز به قانون جدید ندارد و قوانین موجود کفایت می کند. صدا و سیما به دنبال این است که بودجه اش افزایش یابد و تبدیل به قانون شود.

کاتب درخصوص‌ تخلف مجلس یازدهم در بودجه ۱۴۰۰  گفت: اگر‌ تغییرات در بودجه بدون رای صحن علنی مجلس صورت گرفته باشد خلاف قانون است و کمیسیون آیین نامه باید با نمایندگان متخلف برخورد کند، اگر این تغییرات براساس رای صحن علنی باشد اعتراضی وارد نیست. بودجه ای که مجلس به تصویب رسانده و تغییراتی که داده و افزایش تعداد و ارقام، هزینه های جاری کشور را به شدت افزایش می دهد و این منجر می شود که تورم  50 درصدی ایجاد شود و کسری بودجه بالایی دارد. بودجه باید به‌ گونه‌ای‌ نوشته شود که با واقعیت تطابق داشته باشد.