مسئولان رژیم صهیونیستی درباره آشفتگی اوضاع داخلی صهیونیست‌ها در پی التهابات اخیر ابراز نگرانی کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

رسانه‌های صهیونیستی به نقل از سران رژیم اشغالگر درباره انفجار اوضاع در سراسر فلسطین اشغالی گزارش دادند، ما می‌دانستیم روز بسیار سختی خواهیم داشت و می‌دانستیم امروز روز جنگ است، اما گمان نمی‌کردیم که درگیر دو جنگ شویم.

رسانه‌های اسرائیلی افزودند، اکنون درگیر دو جنگ هستیم، یکی جنگ با دشمن خارجی (حماس) و دیگر جنگ با حوادث خشونت‌آمیز در داخل شهرها.

به دنبال التهاب اوضاع در سراسر فلسطین اشغالی اوضاع در شهرک‌های صهیونیست‌نشین رو به وخامت رفته و مسئولان این رژیم در این خصوص ابراز نگرانی می‌کنند.

در همین راستا شهردار شهر اشغالی «اللد» گفت که «کنترل شهر کاملا از دست رفته و خیابان‌ها شاهد جنگ داخلی بین اعراب و یهود است».

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که در پی حوادث و اتفاقات امشب در شهر اشغالی اللد، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قرار است جلسه‌ای را با حضور وزیر جنگ، وزیر امنیت داخلی، رئیس پلیس رژیم صهیونیستی و شماری دیگر از مسئولان اسرائیلی برای برآورد اوضاع در این شهر برگزار کند.

بیشتر بخوانید

اعلام حالت فوق‌العاده در شهر اشغالی «اللد»/ به آتش کشیده شدن چند مرکز پلیس در شهرهای اشغالی «ام الفحم» و «رهط»

شهردار شهر اشغالی «اللد»: کنترل شهر کامل از دست ما خارج شده است

همزمان، نتانیاهو گفت که «با وزیر دفاع برای اعزام نیروهای وابسته به گارد مرزی به صورت فوری به شهر اللد توافق کردم».

در همین ارتباط، خبرنگار شبکه عبری زبان کان گفت: «آنچه اکنون در عکا و اللد و دیگر مناطق در سرزمین‌های اشغالی 1948 در جریان است، آشوبی به تمام معناست، جوانان فلسطینی اینجا به حمایت از مقاومت برخواسته‌اند و یقینا مردم غزه از آنچه که دارد اتفاق می‌افتد، خرسندند».

همچنین به دنبال اقدامات اعتراض‌آمیزی که از شب گذشته در سر اراضی اشغالی صورت گرفت «امیر اوحانا» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی و مقامات ارشد این رژیم تصمیم گرفتند 8 گردان از پلیس ذخیره مرزی را به منظور تقویت نیروهای پلیس رژیم اسرائیل و نیروهای گارد مرزی در سراسر فلسطین اشغالی به کار بگیرند.