ارتش ایران درباره شهادت دو خلبان نیروی هوایی ارتش طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: صبح امروز (۱۱ خردادماه) سرهنگ کیانوش بساطی و سروان حسین نامنی از خلبانان نیروی هوایی ارتش در حین آماده‌سازی هواپیما قبل از پرواز، بر اثر عملکرد ناگهانی صندلی پران به شهادت رسیدند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بر اساس این گزارش، علت دقیق حادثه توسط کارشناسان فنی در حال بررسی است.

همچنین امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران شهادت دو تن از خلبانان شجاع نیروی هوایی ارتش را تسلیت گفت.

در پی شهادت دوتن از خلبانان شجاع نیروی هوایی ارتش، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران پیامی به فرمانده نیروی هوایی صادر کرد.

متن پیام به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

الذین آمنوا وهاجروا وجاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عندالله و اولئک هم الفائزون

امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده محترم نیروی هوایی.

شهادت دو تن از خلبانان غیور ارتش جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ کیانوش بساطی و سروان حسین نامنی، بار دیگر نسیم ایثار و شمیم جوانمردی را در دل و جان رزمندگان ایران سربلند اسلامی احیا کرد.

شهادت این دو فرزند برومند امت نستوه و صبور، یادآور سال‌های سربلندی مردانی است که سوار بر جنگند‌های آهنین بال، بار‌ها با سعی و صفای باطنی خود، مروه ماندگاری این نظام الهی را رقم زدند.

کارنامه درخشان پایگاه هوایی دزفول که با نام بزرگ مردانی همچون شهیدان بابایی و اردستانی و ده‌ها عملیات امید بخش و پیروزی آفرین سال‌های سربلندی عجین گشته امروز با حضور جوانان انقلابی، ولایی و شجاع، همچون شهیدان بساطی و نامنی درخشان‌تر شده است.

اینجانب شهادت آن همرزمان عزیز؛ خلبانان جان برکف نیروی هوایی الهی را به جنابعالی، خانواده معظم ایشان و کارکنان شریف نیروی هوایی تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و آرزوی سلامتی و صبر برای بازماندگان را از درگاه الهی خواستارم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی