آخرین خبر/ بعد از حواشی ایجاد شده برای برنامه پرواز 3 تن از نمایندگان مجلس به عراق و انتشار نامه این سفر، نمایندگان مورد نظر به این خبر واکنش نشان داده و از لغو سفرشان خبر دادند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حجت الاسلام سلیمی در واکنش به انتشار نامه‌ای مبنی بر سفر سه نماینده مجلس با پرواز اختصاصی به عراق گفت: چنین سفری انجام نشده و آقای قاضی‌زاده هاشمی در کشور حضور دارد. همچنین بر اساس پیگیری باشگاه خبرنگاران جوان، آقای پورابراهیمی نیز به عراق سفر نکرده است.

توییت قاضی زاده هاشمی درباره خبر سفرش به عراق

Z2738718.png

 

سیدامیرحسین قاضی‌زاده نماینده مردم مشهد نیز در صفحه شخصی خود در واکنش به این موضوع نوشت: ‌دیشب در پرواز اختصاصی! به همراه مردم عزیز به مقصد حوزه انتخابیه‌ام‌ «مشهد مقدس» با ۳ ساعت تأخیر. و حکایت معروف «خسن و خسین هر ۳ دختران معاویه هستند»!

در روز عرفه در حرم مطهر رضوی دعاگوی شما خواهم بود. 

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، اظهارداشت: قرار بود در روز عرفه با سفر به عتبات عالیات در مراسم روز عرفه کربلا حضور پیدا کنیم.

وی افزود: دوشب گذشته نیز متوجه شدیم بلیط هنوز برای سفر فراهم نشده و با توجه به شلوغی سفرها تا دو شب گذشته بلیط پرواز عادی برای ما پیدا نشد.

رضایی کوچی در ادامه عنوان کرد: بنا بود با پرواز سیستمی سفر کنیم و حرفی از پرواز خصوصی و تشریفات وجود نداشت؛ زمانی که به فرودگاه رفتیم و مراجعه کردیم به ما گفتند پرواز اختصاصی است و با تشریفات انجام می شود که ما مخالفت و مقاومت کردیم و نهایتاً سفر لغو شد و شبانه با پرواز عادی به مشهد رفتیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: اساساً انتشار چنین خبری و سفر ما به عتبات عالیات صحیح نیست و همان شب ما با سایر نمایندگان سفر را لغو کردیم چرا که خبری از پرواز خصوصی و تشریفات اینچنین نداشتیم لذا چون موافق چنین اقدامی نبودیم سفر را لغو کردیم.

پورابراهیمی: سفر به کربلا را به دلیل نوع پرواز لغو کردیم

نماینده مردم کرمان در مجلس با رد شایعات منتشر شده درباره سفر شب گذشته وی و ۲ تن از نمایندگان به کربلا با هواپیمای اختصاصی گفت: در آستانه عرفه از هواپیمایی ماهان درخواست کرده بودیم یک پرواز اضافه برای مسیر کربلا اختصاص دهد با این شرط که هرکس متقاضی سفر به کربلا در آستانه عرفه است بتواند از این پرواز بلیت تهیه کند. 

با این حال وقتی به فرودگاه رفتیم متوجه شدیم که در پرواز برای عموم مردم امکان تهیه بلیت فراهم نبوده و به همین جهت اصل پرواز را لغو کردیم و سفر ما به کربلا منتفی شد. 

 این که ادعا شده هزینه این سفر شخصی نبوده هم دروغ است و همه همراهان ما هزینه شان را خودشان پرداخت کرده بودند اما وقتی متوجه شدیم پرواز عمومی نیست آن را لغو کردیم.

تصویر نامه 

نامه‌ای در فضای مجازی منتشر شده است که از سفر سه نماینده پارلمان به کشور عراق با پرواز اختصاصی حکایت دارد.

J9918727.png

 

در این نامه که به امضای سید محمد یثربی مدیر کل اداره تشریفات معاونت اجرایی پارلمان درآمده است، خطاب به دهقانی فیروزآبادی مدیر کل امور مجلس وزارت امور خارجه نوشته شده که محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و عراق، همراه خانواده‌هایشان با پروازی اختصاصی برای زیارت عتبات عالیات عازم عراق خواهند شد. در نتیجه درخواست شده است برای استقبال و بدرقه این گروه در فرودگاه اقدام شود. 

اگرچه زمان و تاریخ پرواز رفت دیروز دوشنبه ۲۸ تیر ماه ساعت ۱۸ با پرواز ماهان اعلام شده است.