وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی لیست جدید گروه‌های سنی واکسیناسون کرونا را اعلام کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

ثبت نام واکسن کرونا همزمان با ورود محموله‌های واکسن خارجی به ایران شروع شد. ثبت نام واکسن کرونا به ترتیب برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است. ثبت نام واکسن کرونا برای تزریق واکسن کووید19 الزامی است. ثبت نام واکسن کرونا از طریق مراکز جامع خدمات سلامت انجام می‌شود. ثبت نام واکسن کرونا با اختلال مواجه بود که اکنون برطرف شده است.

واکسن کرونا

گروه‌های سنی جدید ثبت نام واکسن کرونا

وزیر بهداشت در نامه‌ای خطاب به روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی لیست جدید گروه‌های سنی واکسیناسون کرونا را اعلام کرد.
در متن نامه سعید نمکی خطاب به علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت آمده است: پیرو برنامه‌ریزی‌های انجام شده در مورد گروه‌های هدف واکسیناسیون از آنجا که قسمت عمده جمعیت هدف اعلام شده واکسینه شده‌اند و ثبت نام شدگان جدید نیز در دو روز آتی تحت پوشش قرار می‌گیرند با توجه به موجودی کافی واکسن شایسته است طبق روال زیر اقدام شود:

۱- در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خراسان جنوب، خوزستان و کرمان علاوه بر استمرار واکسیناسیون گروه‌های اعلام شده قبلی جمعیت ۴۸ تا ۴۵ ساله ثبت نام و طبق نوبت‌دهی واکسینه شوند.

۲- در بقیه استان‌ها بجز تهران جمعیت ۵۸-۵۵ ساله ثبت نام و طبق نوبت‌دهی تحت پوشش واکسیناسیون قرار گیرند و کماکان واکسیناسیون باقیمانده گروه‌های سنی بالاتر تداوم یابد.

۳- در کلان شهر تهران جمعیت ۶۰ تا ۵۸ ساله ثبت‌نام و طبق نوبت‌دهی واکسینه شوند و در بقیه شهرستان‌های استان تهران جمعیت ۶۰ تا ۵۵ ساله ثبت‌نام و با نوبت‌دهی در سامانه تحت پوشش قرار گیرند.

واکسن

سالمندان بالای ۷۵ سال که تا این لحظه از طریق پایگاه‌های بهداشت با آنها تماس گرفته نشده الزامیست برای دریافت نوبت واکسن به سامانه کشوری ثبت نام واکسیناسیون به نشانی salamat. gov. ir مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز را ثبت کنند.