من تصور می‌کنم چون آقای رئیسی از قوه قضائیه آمده است و در آنجا هم نشان داد عزم راسخی برای مبارزه با فساد دارد، می‌تواند عملکرد خوبی در این حوزه داشته باشد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

غلامعلی رجایی، چهره اصلاح طلب و مشاور مرحوم هاشمی رفنسجانی که پیش تر مدعی شده بود «آرزوی مردم تکرار دولت خاتمی است» به حاکمیت گفتمان خدمت در دولت جدید و روحیه ضدفساد آیت الله رئیسی و عدم کوتاه آمدن ایشان در مقابله با فساد اذعان کرده است که در نوع خود قابل توجه است.
البته که رجایی در این بین سعی کرده است که کنار گذاشتن ظریف و زنگنه را اشتباه آیت الله رئیسی معرفی کند؛ غافل از آنکه این دوچهره، صاحب بخش های مهمی از مشکلات مربوط به دولت روحانی و بالتبع عامل ناراحتی مردم بودند که اگر بنای تغییر آنها نبود پس اساسا تفاوت دولت رئیسی با روحانی چیست؟

به گزارش جهان نیوز، گزیده اظهارات رجایی را در ادامه خواهید خواند:
*باید منتظر ماند و دید که دولت سیزدهم به چه سمتی می‌رود اما آنچه از حرف‌های آقای رئیسی و وزرایش به دست می‌آید، این است که گفتمان دولت خدمت و مبارزه با فساد است اما هنوز برای قضاوت کامل زود است و باید دید که دولت آقای رئیسی در چه مسیری پیش می‌رود.

*یکی از کاستی‌های دولت آقای رئیسی، نبود آقای ظریف در دولت است. او دیپلماتی باتجربه 40ساله است و آقای رئیسی اشتباه احمدی‌نژاد را تکرار کرد که از ظریف استفاده نکرد. تفاوت میان آقای امیرعبداللهیان و آقای ظریف وصف‌ناشدنی است و نباید او را کنار می‌گذاشتند. افزون بر او بهتر بود که وزیر نفت هم تغییر نمی‌کرد و آقای رئیسی حتما روزی به این نتیجه می‌رسد که این تغییرات درست نبوده است.

*من تصور می‌کنم چون آقای رئیسی از قوه قضائیه آمده است و در آنجا هم نشان داد عزم راسخی برای مبارزه با فساد دارد، می‌تواند عملکرد خوبی در این حوزه داشته باشد. حالا هم آقای رئیسی باید بکوشد که رانت‌ها را بخشکاند. در جایی که مالاریاخیز است، اگر سم‌پاشی نشود، مالاریا رشد می‌کند. فساد هم همین‌طور است و باید ریشه‌های فساد را از بین برد.
*من فکر می‌کنم که آقای رئیسی از گذشته تا به امروز عزم مهمی برای مبارزه با فساد داشته است و کوتاه هم نمی‌آید و در این مسیر مجلس، مجمع و قوه قضائیه هم همراه دولت‌اند و آقای رئیسی مسیر همواری برای تحقق این خواسته یعنی مبارزه با فساد دارد.