باشگاه خبرنگاران/ روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات آمریکا اعلام کرده که ایران با یک عملیات ضد اطلاعاتی باعث شکست نقشه سازمان اطلاعات آمریکا شده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

چهار دهه است که ایران اسلامی هدف اقدامات خرابکارانه و شناسایی بزرگ ترین دستگاه های اطلاعاتی غربی- عبری- عربی قرار دارد. در این میان سربازان گمنام امام زمان (عج) کشور، خط مقدم خنثی سازی عملیات و نقشه های این سازمان ها هستند.

عملیات های ضدجاسوسی که این سربازان به سازمان های اطلاعاتی دنیا مانند MI6، CIA، موساد و غیره وارد کرده اند، در نوع خود بی مانند ترین ضربه ای بوده که در تاریخ ثبت شده است. 

 روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از منابع خود در دستگاه‌ اطلاعاتی ایالات متحده اعلام کرده که ایران در یک عملیات ضدجاسوسی از تشکیل شبکه گسترده مخبران در کشورش جلوگیری کرده است. این روزنامه اعلام کرده که افسران ارشد سازمان اطلاعات آمریکا یا همان CIA در تلاش بودند یک شبکه جاسوسی را در ایران راه اندازی کنند که اقدام آن‌ها قبل از وقوع، در یک " عملیات ضداطلاعاتی کارآمد "شناسایی و خنثی شده است.

روزنامه نیویورک‌تایمز در این‌باره می‌نویسد: مقام‌های آمریکایی می‌گویند پیام مکتوب ارسال‌شده از سوی یک افسر سیا که مسئولیت تشکیل شبکه‌های جاسوسی در ایران را به عهده داشت در سراسر بخش‌های مقر مرکزی این سازمان اطلاعاتی در لانگلی طنین‌انداز شد.

این پیام به شرح زیر است: شبکه مخبران آمریکا تا حد زیادی مغلوب عملیات‌های ضد اطلاعاتی بسیار کارآمد تهران شده بود و تهران، مانع تلاش‌ها برای بازسازی این شبکه شده است.

در این عملیات از پیش شکست خورده علاوه بر دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، پای دستگاه رژیم صهیونیستی هم در میان است. نیویورک تایمز به نقل از مقام‌های آمریکایی مدعی شده این رژیم اطلاعاتی دقیق درباره فعالیت‌های هسته ای، برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران را برای این عملیات در اختیار آمریکا قرار داده است.