سعید نمکی وزیر سابق بهداشت گفت: دلم نمی‌خواست وزیر بهداشت شوم!

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سعید نمکی در مراسمی که بعداز ظهر امروز به مناسبت تقدیر از خدمات او برگزار شد؛ اظهار داشت: خدمت عزیزانی که عزیزانشان را در بیماری کرونا از دست دادند تسلیت می‌گویم. من نیازمند جلسه تودیع نیستم زیرا به عنوان سرباز کوچک نظام سلامت مبنای وداع با این نظام را ندارم و هر ساعتی از شبانه روز وزیر بهداشت اراده کنند در خدمت خواهم بود. من لایق تکریم و قدردانی نیستم و باید از کادر سلامت تقدیر شود.  

وی ادامه داد: به عنوان نماینده خدمتگزاران نظام سلامت به این مراسم آمده‌ام. وقتی نام دکتر عین اللهی آمد، به معاون خود (موهبتی) زنگ می‌زدم و می‌گفتم با روابطی که در مجلس دارید تمام امکانات را به کار بگیرید تا برای ایشان رای اعتماد بالایی فراهم کنید زیرا می‌دانستم ایشان بوی معطر جبهه های دفاع مقدس را با خود دارند. ایشان را به نیک نفسی قبول داشتم و بسیار مشتاق بودم که از خدمت این عزیز در کنار خودم استفاده کنم اما به دلایلی مقدور نشد.

نمکی گفت: من دلم نمی‌خواست وزیر بهداشت شوم. ما‌ه‌ها بود که در سازمان برنامه قسمت عمده بودجه کشور را مدیریت می‌کردیم تا این‌که کار بالا گرفت و به این ساختمان آمدم. از خدا می‌خواستم گرفتار این ساختمان نشوم.  من امروز نمی‌خواهم گزارش کار بدهم زیرا هر قدمی که برمیداریم در برگ برگ تاریخ سرزمین ثبت می شود و نیاز به ویترین آرایی نیست اما معاونین ارجمند و رؤسای دانشگاه‌ها تلاش فراوان کردند. ما در سازمان غذا و دارو با یک مافیای شکم گنده و دهن باز روبرو بودیم که برای ما از بین بردن ریشه های آن هزینه‌های زیادی داشت.