رئیس‌جمهور از استاندار جدید سیستان و بلوچستان خواست حفظ و ارتقای وحدت و برادری موجود بین اقوام و مذاهب، استفاده از نیرو‌های کارآمد بومی، ارتقای امنیت مرز و استان با کمک و همت مردم منطقه و ضابطه‌مند نمودن مبادلات مرزی و سوخت‌بری را در دستور کار خود قرار دهد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، در جلسه عصر روز یک شنبه هیئت دولت پس از تصویب پیشنهاد وزیر کشور درخصوص استانداری حسین مدرس خیابانی برای استان سیستان و بلوچستان آیت‌الله رئیسی خطاب به استاندار جدید استان سیستان و بلوچستان چهار موضوع را مورد تأکید قرار داد:۱- حفظ و ارتقای وحدت و برادری موجود بین اقوام و مذاهب موجود در استان و پیشگیری از اقدامات تفرقه‌افکنانه جریان‌های افراطی، به لحاظ اینکه اقوام بلوچ و سیستان و مردم شیعه و سنی استان در سالیان متمادی با همدیگر زندگی برادرانه داشته‌اند؛ ۲- استفاده از نیرو‌های کارآمد بومی و ظرفیت منابع انسانی توانمند و شایسته استان بالاخص جوانان؛ ۳- تأکید بر ارتقای امنیت مرز و استان با کمک و همت مردم منطقه به عنوان مرزداران شایسته کشور و ۴- ساماندهی و ضابطه‌مند نمودن مبادلات مرزی و سوخت‌بری.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در ادامه با تأکید بر اینکه دولت از نقد منصفانه و سازنده استقبال می‌کند، اظهار داشت: نقد منصفانه را باعث رشد و ارتقای امور در کشور می‌دانیم و مدیران اجرایی باید آستانه تحمل خود را در مواجهه با انتقاد‌ها بالا ببرند، چرا که انتقاد درست می‌تواند نسبت به اصلاح کاستی‌ها و نواقص مفید باشد. رئیس‌جمهور همچنین با گرامیداشت روز ملی سینما، توجه ویژه به اصحاب هنر را ضروری دانست و گفت: باید نسبت به مشکلات حرفه‌ای و حتی شخصی و معیشتی اصحاب هنر توجه ویژه داشته باشیم. لازم است وزیر محترم ارشاد، مشکلات حرفه‌ای و شخصی جامعه هنری کشور را پیگیری کند. رئیسی ضمن بیان اینکه سینما ابزاری است که باید در خدمت انقلاب و تبیین فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی قرار بگیرد از اصحاب سینما خواست در تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و امیدآفرینی در جامعه پیشگام باشند. وی افزود: تأثیرگذاری مفاهیمی که با ابزار فیلم و هنر منتقل می‌شود، بسیار بیشتر از هزاران ساعت سخنرانی است.

دکتر رئیسی همچنین، مأموریت دریانوردی ناوگروه ۷۵ ارتش جمهوری اسلامی را اقدامی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: این مأموریت افتخارآمیز دریانوردی، نشان داد که با تکیه بر توانمندی داخلی می‌توان تولید قدرت کرد و همچنین شجاعت در برخورد با چالش‌ها را به رخ همگان کشید و این حضور برجسته، پیام امیدبخشی برای مردم ایران و مستضعفان جهان و خار چشمی بر دشمنان بود. آیت‌الله رئیسی اقدام وزارت صنعت و معدن و تجارت را در کاهش قیمت سیمان بسیار پسندیده و امیدبخش خواند و اظهار داشت: همه مسئولین باید تلاش کنند قیمت کالا‌ها به‌ویژه کالا‌های معیشتی مردم به هیچ عنوان گران نشود و ضمن تلاش در جهت برقراری ثبات در بازار باید در راستای کاهش قیمت‌ها تلاش کرد.