ایسنا/ سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع زندانیان زن در دیدار اخیر این فراکسیون با رئیس قوه قضاییه خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سارا فلاحی در گفت و گو با ایسنا، در توضیح جلسه اخیر فراکسیون زنان با رئیس قوه قضائیه گفت: فراکسیون زنان در راستای بررسی دغدغه های این فراکسیون نسبت به حقوق زنان در ابعاد مختلف جلسه ای با رییس قوه برگزار کرد، در این جلسه بر تعامل دو قوه مقننه و قضائیه در راستای تسهیل در استیفای حقوق زنان تاکید شد.

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه بر مطالعه و بازخوانی پرونده هایی که به شناسایی خلاءهای قانونی در حوزه حقوق زنان کمک می کند، تاکید بسیار شد. علاوه بر این زندان زنان و توجه به فضا، رفتار پرسنل و کمک به رفع مشکلات زنان از مسائل مهم دیگری بود که فراکسیون روی آن تمرکز داشت، لذا پیشنهاد شد که کارگروه مشترک بین دو قوه برای حل مسائل زنان تشکیل شود.

سخنگوی فراکسیون زنان با اشاره به صحبت های رئیس قوه قضائیه افزود: آقای اژه ای با تاکید بر نقش زن و خانواده در سلامت اجتماع گفت که باید منشور حقوق و مسئولیت زنان مصوب سال ۱۳۸۳ شورای انقلاب فرهنگی بررسی شود مبنی بر اینکه تا الان چه میزان از آن عملیاتی شده است. همچنین ایشان در مورد زندانیان زن، بر اصلاح و تربیت به عنوان اولویت تاکید کرد و بر همکاری فراکسیون برای کاهش اطاله دادرسی و هم اندیشی و ارتباط بیشتر با معاونت های قوه قضائیه اشاره داشت.